| Meme10Meme a întrebat:

Întrebare pentru vegani: Vad de multe ori argumentul vostru care zice ca oamenii omnivori sunt niște criminali căci omoară animale. Ei bine, plantele nu sunt vietăți? Pe ele de ce le omorâți?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

N-au carne pe ele, deci nu-s vietati ar zice ei. Mi se par niste oameni mega usor de manipulat si prostit. Veganii au ceva probleme la mansarda, au turbarea aia in care vor sa faca si pe altii sa devina ca ei, reusesc sa-i converteasca pe altii mai slabi decat ei ca au citit ei nu stiu ce carti si ca daca mananci doar fructe si legume o sa fii mult mai sanatos, asta e argumentul lor, niciun medic nutritionist sau general sanatos la cap nu va declara asa ceva, lipsa proteinelor de origine animala (oua, lactate, carne) aduc un efect devastator pentru organism pe termen lung, eu unul as simti ca n-as mai trai daca nu as mai putea manca ce imi place. Ciudati oameni sunt astia, dar ii toleram, daca isi vad de farfuria lor nu am nimic cu ei.

| Meme10Meme explică (pentru Drimmero):

Exact! Măcar sa nu folosească argumentul cu "crimele" ca se contrazic singuri în aceeasi propoziție. Omul este omnivor. De aici vine și cuvântul omnivor...

1 răspuns: