| wembley a întrebat:

Intrebarea mea este cum pot sa devin indiferent, sa nu ma mai intereseze de nimeni si de nimic, deoarece am observat ca in Romania daca esti dragut cu altii esti luat la misto, si m-am saturat de asta. Ii ajut pe altii si macar ma astept la un multumesc, dar nici atat, ii consolez insa la fel se intampla, daca aveti raspuns la intrebare va rog mult sa imi ziceti.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nu te lasa schimbat de altii.Si nici nu incerca sa le schimbi mentalitatea.Treaba asta tine de cei 7 ani de acasa pe care multi nu ii au.Si nu te astepta sa ti se zica "multumesc". Tu oricum stii ca ai facut o fapta buna ce sens are sa iti confirme el/ea prin multumesc.Stii tu unde nu e nici Dumnezeu nu cere

3 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Nu te gandi la ceea ce vrei sa ignori, nici macar un gand, si vei vedea ca-ncet - incet nu-ti va mai pasa de actiunile, cuvintele altora daca nu le judeci in minte. Ai grija insa, sa nu devii insensibil. Succes!winking

| juniper a răspuns:

Ignora-i, daca tu esti buna vei castiga increderea si respectul celor care sunt ca tine si ceilalti "nesimtiti" vor avea de pierdut, dar tu de castigat, iti vei face multi prieteni buni.

| MM a răspuns:

Nu te invarti printre oamenii care trebuie. Daca prietenii tai iti fac faze de genul acela, schimba-i pe ei, nu te schimba tu.Si asta nu se intampla numai in Romania, ci peste tot.Asa sunt oamenii.Schimbandu-te,devenind indiferent si rece, ai sa ajungi ca cei de care ai scris tu.