| Thecurious a întrebat:

Invatatorul din clasa a 4-a (nu am simboluri romane pe tastatura ) mi-a spus "Invatatura este amara, dar roadele ei sunt dulci ". In contrast cu acesta zicala, psihologii spun ca "Educatia trebuie sa produca fericire ". Trebuie sa fii fericit, pentru ca afli lucruri noi.
Ce credeti? Cine greseste?

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Unii sunt fericiti stand cu caietul toata ziua in mana, altii facand un sport s-a.m.d., asta cred. Deja cuvantul,, trebuie'', imi porunceste si nu imi place. Daca aveam cu totii aceeasi fericire, acum de exemplu, eram soldati universali.