| scp3008 a întrebat:

Ipotetic vorbind, ati sta cu o fata daca nu v-ar placea de ea deloc nici fizic, nici la mentalitate, doar de dragul de a nu fi singuri? Presupunand ca nu ati mai avea niciodata posibilitatea de sta cu alta fata, exemplu ea ar fi singura fata de pe pamant

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu ai manca gândaci prăjiți în loc de sarmale? Când nu ne place de cineva deloc,simțim frica,scarba, voma, e dovedit științific, deși nu as sta, singurătatea nu înseamnă a nu avea pretenții la partenera voastră, asta trebuie sa înțelegeți

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! daca nu va potriviti nici macar la gandire, atunci de ce naiba ti-ai irosii timpul cu cineva cu care te contarzici si certi non stop, pentru ca are intotdeauna alta parere?

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai da, zici bine, ca lumea nu stie ca singuratatea nu este cel mai rau lucru, exista ceva si mai rau, adica singuratatea in doi.
Ca, cu asa om tot singur ma simt doar ca ma si cert, asa ca mai bine singur fara cearta.

| mi25 a răspuns (pentru Mosotti):

Parerea mea este diferita de a ta. Si a mai multor oameni care traiesc singuri: Singuratatea, dupa boala, este cel greu lucru.

| Mosotti a răspuns (pentru mi25):

Pai nu e parerea mea ci a majoritatii, cum sa stai cu un om care nu-ti place dar si cu care sa te certi f des?! Ca dupa aia ajungi bolnav la balamuc.

| RAY a răspuns (pentru mi25):

E vb de a sta din plăcere cu cineva

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Asta sunt gica contra mereu, logic ca e părerea majorități, și cei urâți recunosc asta, nu e vina noastră ca asa suntem, nu meritam singurătate și o familie, iubire și afecțiune, eu m-as bucura sa te vad însurat

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Aaaoleu, eu insurat? Doamne fereste. N-as vrea.
Iar cu iubirea da, daca ai o partenera care sa iti ofere asta si sa-i oferi e okey, dar sa stai cu una de care nu-ti place deloc si sa aiba si conceptii total diferite, nu merge.

| mi25 a răspuns (pentru RAY):

E o vorba romaneasca: "E rau cu rau, dar e mai rau fara rau". Vorba probatea de-a lungul mileniilor.

| mi25 a răspuns (pentru Mosotti):

Da, ajungi la balamuc, dar daca stai singur ajungi la casa de nebuni. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru mi25):

Aia cu e rau cu rau dar mai rau e fara rau nu se aplica peste tot, depinde.
Si daca stai cu cineva care nu-ti place si cu gandire diferita, unde ajungi? Unde ajungi cu atatea certuri?

| mi25 a răspuns (pentru Mosotti):

Unul la balamus si celalalt la casa de nebuni.laughing Mai glumeam si eu.

| Mosotti a răspuns (pentru mi25):

Aha, daca ai glumit e okey.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ipotetic, ci pe bune. Aș sta, dar nu aș sta degeaba.

| Drimmero a răspuns:

Nu, nu fac compromisuri de genul, nici singuratatea amoroasa nu e ceva de speriat, nu inteleg de ce unii fug de asta.

| Mosotti a răspuns:

Nu as sta cu una asa, ca o sa fie mai rau decat singur, ne-am certa f des.

| relian a răspuns:

De stat stai, asta daca e singura fata de pe planeta cum zici.Este normal sa stai cu cineva, mai ales daca ati fi ramas doara 2 oameni pe planeta,ai sta ca si specie,apoi te-ai invata cu ea,nemaivazind alte femei o sa te obisnuisti si o sa spui ca asa trebuie sa fie laughing
Daca e sa vorbim acum. la miliarde citi sintem,depinde de persoana. Unia asa stau cum zici si tu,stau sa fie si ei cu cineva laughing altii nu stau,daca ceva nu le place stau singuri, iar femeile isi iau catei de companie, nici deal dracu nu va sta cu cineva ce nu-i place.

Mai sunt persoane care stau asa chiar daca partenerul nu-i ce cauta persoana, iar cand apare ceva mai bun face miscarea aia, dispare in ceata laughing te blocheaza peste tot, nici nu mai te cunoaste.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ar fi singura de pe pământ, cum spui, nu s-ar mai pune problema de "cuplu" ci ar fi vorba de supraviețuire.
Îar când e vorba de supraviețuire, chestiile astea cu "potrivire de caracter" sau "compatibilitate" sau etc. devin doar fițe, dacă ești suficient de cerebral să pricepi situația în care te aflii.
Altfel, te combini cu un urangutan femelă sau o gorilă. laughing
Că alte variante n-ai. (sau iei în considerare și femelele altor specii laughing )

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Dar tu ai mai vrea sa continui existenta umanități? Sincer

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Bineînțeles.
Un nou început, o nouă șansă e întotdeauna binevenită.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu cred ca maimuțele astea ar merita vreo șansă, în toată istoria au suferit cei bune iar cei rai au fost calai lor, vezi și în prezent, eu as fi pro dacă ar fi raționali, dar umanitatea înseamnă partea emoțională, ai văzut filme cu reprimarea emoției?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Șansa unui nou început poate fi și șansa schimbării totale a paradigmei de pe planeta asta.
Și apariția unor ființe uname cu o cu totul altă mentalitate.
Nu merită încercat?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Desi am incercat sa fiu nilhist optimist, nu stiu ce sa mai spun,cateodata as extermina umanitatea, dar vazand suferinta cred ca merita o lume mai bune, desi exterminarea lumi nu este posibilitate rationala si o lume in pace, cum vrea china, ei vor pace

| mi25 a răspuns:

Jassmina, de ce raspunzi in locul baietilor? Sau iti plac fetele?

| Iote a răspuns:

NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mereu singura, desi imi plac, cica ei sunt cu mine cumva cand eu sunt singura, stiu ca face misto, si m-am obisnuit singura tot prin relatii "false".

| Pnin a răspuns:

Trebuie sa fii ultimul disperat.

| Anonim67377882 a răspuns:

Depinde, cata vreme nu ma enerveaza atat de tare incat sa-mi vina sa-i dau una. Si cata vreme sa simt eu insami cu ea, As sta.
Zic ca am dat de destule fete dragute care dupa ce mi-a placutut fizic si ca mentalitate, cand le-am vazut caracterul a fost bleach si acum regret ca am refuzat anumite fete care nu pareau asa atractive la inceput dar care nu m-au ranit absolut deloc Desi am fost cam nesimtit cu ele.