| anonim_4396 a întrebat:

Ipotetic vorbind, daca ar trebui sa faceti/refaceti o facultate, care ar fi aceea? Si de ce ati facut aceasta alegere?
Sunt curioasa sa citesc raspunsurile happy

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ar fi fost musai, faceam mecanica - autovehicule rutiere.
Dar nu am de gand sa o fac, pentru ca e foarte multa matematica, desen tehnic, mai pe scurt toceala inutila, pentru profesia respectiva. Iesi de acolo nici mecanic, nici proiectant. Un fel de secretara in domeniul auto, ca majoritatea "injinerilor" romani.
E mai interesanta tema masterului decat facultatea in sine.

| Hammurabi a răspuns:

N-aș "reface-o" nici dacă s-ar dărâma.
Oricum n-am profesat deloc.
Am terminat Institutul de Construcții - FCCIA și afacerile mele sunt în turism/comerț.
Nici nu se putea mai bine. laughing

| DonEduardo a răspuns:

Nu stiu exact ce facultate, dar mi-ar placea sa fie ceva cu chimie sau geografie.