| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu ma enervează și nu ma mai atrage nici la fizic dar nici la comportament dar va rog sa cititi tot și sa ma ajutați.

La începutul relației era tăcut, timid, nu prea ma băga în seama, doar venea foarte des ca să ma imbratiseze, sa ma pupe pe frunte și sa ma întrebe dacă sunt ok sau când vedea ca ma uit la el îmi făcea semn sa ma pun lângă el sau pe picioarele lui(gen ținea mâinile ca și cum cerea sa îl îmbrățișez dar de fapt ma "chema").

După puțin timp s-a schimbat, făcea aceleași chestii și stătea mai mult cu mine doar ca nu mai era timid, tăcut și ma băga des în seama dar pe lângă asta începuse sa ma pipăie, ma săruta cu limba destul de des și într-o seara când îmi punea mana pe sâni eu mereu ii dădeam mâinile la o parte și îmi spunea zâmbind "ce? Sunt iubitul tău, am voie sa fac asta" și am continuat asa amândoi cam toată seara adică când îmi punea mana pe sâni eu i le îndepărtam și tot asa dar oricum insista cu asta. A doua zi văzând ca nu se lasă i-am dat voie doar ca faza e ca îmi plăcea iar motivul pentru care ii dădeam mâinile la o parte era pentru ca aveam(și încă am) sânii mici și într-un fel ma deranja pentru ca el tot punea mana pe ele deși simțea și știa ca le am mici. Ok, asa a continuat pana s-a lungit tot mai mult cu lucrul asta și efectiv când stăteam el ținea mana doar pe sânul meu de zici ca era mâner pentru ceva și trebuie sa se tina(nu la propriu dar ma refer la faptul ca ținea foarte des mana pe sânul meu) și ma pupa destul de des pe sâni, pana și la plecare făcea asta, ma îmbrățișa, săruta după se lasă în jos gen cu capul aproape de sânii mei, se uita la mine și îmi pupa un sân and...asa a continuat câteva saptamani fără alte chestii, după a prins iar curaj pentru altceva și nu mai știu care a fost faza dar într-o zi când stătea el cu capul pe picioarele mele îmi spune ca are are curaj sa ma pupe dar nu pe sâni, pe față sau unde mai obișnuia sa ma pupe și imediat mi-am dat seama și ii spuneam "Nu" el continua sa spună zâmbind "dar am curaj" eu "bine, dar nu" el "bine" și chiar dacă am zis nu tot m-a pupat acolo(prin pantaloni în caz ca nu v-ați dat seama) și alta chestie noua care ma enervează este ca ma muşca de sâni la modul ca efectiv îmi lasa semne și când o face nu încetează nici după ce ii zic "gataaa, ma doare" și i-am spus de multe ori sa nu ma mai muște dar când are ocazia o face și mi-e frica sa nu-mi fi oprit creșterea sânilor din aceasta cauza, când a făcut asta am zis ca îmi lasă semne și un băiat a raspuns "îți lasă semne pentru ca te iubește" eu "și ce? Nu îmi place" el "dar e satisfăcător" eu "pentru mine nu" și iubitul meu a zis "bine" dar nu a încetat sa ma muște de sâni uneori. Simt ca se atașează de mine din ce în ce mai mult și nu mi-a cerut nimic pervers pana acum adică poze dezbrăcată, video-uri etc, nu m-a invitat la el acasa si evident ca dacă nu a făcut asta nici nu mi-a propus sa stam dezbrăcați sau ceva ba chiar un prieten care îmi este loial mi-a spus conversația dintre ei doi si a fost cam asa. Au văzut un meme cu un copac sau un cuplu și l-a întrebat pe iubitul meu ce vede(un cuplu care face ceva sau un copac? Ceva de genu) și nu are importanta dar după prietenul meu i-a zis "și urmează Andreea" el "nu, e prea mica și suntem de puțin timp împreună" deci putea sa spună ca are de gând sa o facă cu mine sau alte chestii de genu.

Acum câteva zile am fost la o petrecere câțiva din gașca (la o fata) și na, am băut toți dar nu atât de mult încât sa nu mai știm de noi sau sa nu știm ce facem și când stătea pe canapea întins m-am dus la el, m-am pus pe el și stăteam cu capul pe pieptul lui și începuse sa ma imbratiseze dar tare, adică ma îmbrățișa strâns și din acest motiv i-am simțit ouțele pe burta mea care erau tari asa ca am zis "AU!" și m-am ridicat (nu ma supărasem sau ceva dar cred ca a fost din instinct sa ma ridic) și am auzit cum a zis "e beata" și i-a șoptit ceva la ureche unui băiat și a urmat sa zică și el "dap, e beata." Eu știam ca despre mine se vorbește și ii întrebam care e treaba, băiatul ala(nu cel de care v-am zis mai sus gen ala loial, altul) mi-a zis "când stăteai pe el aproape ca i-a intrat în... ta" eu "ce?! Nu-i adevărat" el "pai și de ce ai zis au?" eu "pentru ca i-am simțit ouăle" și l-am întrebat "o aveai sculata?" el "Ce? Nu" și de la faza aia m-am enervat pe el și m-am simțit super aiurea și penibil, aveam impresia ca își bătea joc de mine pentru ca eram sub influenta alcoolului și mai ales ca nu a fost adevărat ceea ce a spus și aveam și pantaloni adică dacă era simțeam și eu ceva, nu? Dar oricum nu cred ca ar fi fost penibil pentru ca aveam pantaloni (aveam pantaloni de trening) și din nou, nu eram atât de beata încât sa uit de mine sau ce fac, eram amețită și toată seara l-am ignorat și ne-am comportat ca și cum nu mai eram împreună, jucam jocuri cu pupici și ne-am pupat toți între noi la acele jocuri și cea mai absurda chestie pe care am făcut-o a fost sa ii pup pe toți dintr-o data fără motiv (în total eram 4 fete și 2 băieți) si după ce am pupat fetele l-am pupat pe acel tip și iubitul meu a văzut și când m-am dus și spre el ca să-l pup a zis "nu te atinge de mine" și s-a băgat sub pătură, i-am pupat pe toti fără motiv dar aici nu o sa le pun și pe fete pentru ca în afara de acele jocuri m-am pupat cu ele iar iubitul meu nu avea nici o problema adică nu se suparase dar când a văzut cu l-am pupat și pe acel băiat fără motiv adică asa. Random s-a enervat.

Faza e ca de ceva timp am realizat ca nu îl mai plac, nu ma mai atrage fizicul și nici comportamentul lui și as vrea sa ne despărțim. Când am realizat ca fizicul lui nu ma mai atrage am continuat relația bazându-mă doar pe comportament dar nici de comportament nu mai eram atrasa (asta cred ca de vreo 3 săptămâni) și dupa acele faze de acum doua zile am vorbit și ne-am cerut scuze amândoi, el pentru ce a spus iar eu pentru ca l-am pupat pe băiatul ala fără motiv(încă ma simt aiurea) și ne-am împăcat dar chestia care ma frustrează este ca îmi trimite des mesaje, îmi spune ca ma iubește și ca niciodată nu o sa se despartă de mine și fix chestia asta îmi doresc eu, adică sa se despartă de mine dar chiar simt ca ma iubește și tine la mine pe zi ce trece și dacă nici după faza cu pupicul ala nu s-a despărțit de mine nu cred ca ar fi alta modalitate adică nu cred, poate este dar eu nu vreau sa ma despart de el. Când eram cu el simțeam una dintre astea, ori vreau sa fiu single ori ca țin foarte mult la el și nu vreau sa se termine dar de câteva zile simt doar ca vreau sa fiu single. Cum îl pot face sa se despartă de mine adică sa își piardă sentimentele sau ceva pana se desparte de mine? Va rog ajutați-mă, chiar nu vreau sa ma despart de el dar nici sa mai fim împreună, vreau ca el sa o facă. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| tzionut a răspuns:

Draga mea din toata discutia asta clar nu esti majora asa ca o sa iti explic pe limba ta ca sa intelegi
1 baiatul te musca de sani din doua motive (sa isi marcheze teritoriul, fantezi sexuale)
2 ca sa te desparti de el e suficient sa discuti deschis cu el (neaparat in spatiu public cu mai multi oameni de fata) si sa ii spui ce ai scris aici, sau alternativ dai sa citeasca postul tau daca nu ai curaj si fa sa inteleaga ce te deranjeaza. Daca te iubeste va tine cont de parerile tale. Daca nu inseamna ca nu te iubeste. Si atunci de ce sa ramai in relatie?
Nelamuriri: De ce ti neaparat sa se desparta el de tine?

| CristianaCrss a răspuns (pentru tzionut):

Pentru ca asa nu va suferi la fel de mult dacă as face-o eu în perioada asta. Cat despre marcatul teritoriului... Când a început sa ma muște mi-a spus sa ii zic dacă mi-a rămas semn (m-a întrebat de 2 ori în 2 zile) și dupa ce i-am spus dacă mi-a rămas sau nu(în prima zi nu, în a doua da) ma mușca fără motiv deși știa ca ma doare și nu îmi place ca face asta

| tzionut a răspuns (pentru CristianaCrss):

Poate fi si ambele e nesigur si in caz ca te vezi cu altcineva va trebui sa dai explicatii de ce ai semne pe sani, si se excita cand te musca de sani.
Ambele situatii se rezolva discutand cu el, spunandu-i ce iti place si ce nu. Daca nu inceteaza dai papucii. Nu conteaza cat sufera el. Conteaza cat suferi tu. Trist dar asa e viata. Nu poti sa faci omleta fara sa spargi coaja la oua.

| CristianaCrss a răspuns (pentru tzionut):

Ciudat moment dar chiar zici ca îmi poate ghici gândurile dar știu ca e doar o coincidenta gen wtf. Mi-a dat acum câteva minute mesaj cu cuvântul ala gen c și oaieeee și m-a întrebat "vrei sa te despărți de mine?" eu "nu wtf" el "asa mi-a zis x, gen y i-a zis lui y și am aflat" după i-am dat niște ss uri și mi-a zis "îmi vine sa plang de când mi-a zis y ca vrei sa te despărți de mine" eu "nu" și după a trimis câteva puncte de suspensie. Asta cred ca a fost a doua sau a treia ozacie în care puteam dar efectiv nu pot... Nu ma tine inima doar ca am impreisa ca după mesajele astea și el vrea sa se despartă de mine dar gândește la fel ca mine(nu ma mai atrage dar mi-e frica sa nu o fac sa sufere) and în timp ce scriam asta mi-a mai trimis niște mesaje în care m-a rugat sa ies afara azi pentru ca avem de vorbit toți (cred ca toți care au fost la petrecere) :/

| tzionut a răspuns (pentru CristianaCrss):

Nu conteaza ce zice x sau y. Conteaza ce simti tu pentru el. Daca nu simti nimic spune-i asta. De ce sa stai langa el doar pentru a nu suferi el. (asta se numeste santaj emotional) Ii spui ce simti, ii spui si ca esti sau nu atrasa de celalalt baiat, daca asta simti. Discuta eu el si fi cinstita. O relatie bazata pe minciuna nu e o relatie sanatoasa. la fel una bazata pe santaj, chiar si emotional.

| tzionut a răspuns (pentru CristianaCrss):

"nu ma mai atrage dar mi-e frica sa nu o fac sa sufere" draga barbatii sunt in stare sa santajeze, si sa profite daca li se permite pentru asi satisface nevoile sexuale

| CristianaCrss a răspuns (pentru tzionut):

Nu ma mai simt atrasa de nimeni și mai ales de acel băiat pe care l-am pupat la petrecere, a fost ceva amical, nimic mai mult(ma refer la pupicii de la petrecere)

39 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il anunti ca nu mai vrei sa stai cu el, pana nu va fi tarziu macar sa isi gaseasca pe cineva mai bun daca nu ti-a gresit

| CristianaCrss a răspuns (pentru mgtow):

Le-am spus prietenilor mei(inclusiv lui) ca nu o sa ies câteva zile afara dar le-am spus ca motivul este ca e nașpa afara și nu avem ce face dar de fapt nu am chef, ma simt aiurea și vreau sa fiu singura câteva zile ca să ma mai gândesc la ce sa fac. De la petrecerea aia am o stare nașpa adică ma simt prost și nici nu știu ce sa mai zic...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci tu nu vrei sa te desparti de el, el de tine? Pai cum vine asta?

Si da, am citit tot. Nici nu stiu daca are rost sa zic despre aceste lucruri dintr-o relatie, pentri ca este clar ca nu vrei sa mai fii cu el. Deci daca este cazul, si vrei sa intelegi de ce facea fazele alea cu tine, de ce punea mana pe tine, pot sa imi dau cu parerea, pentru ca era la inceput de relatie, nu stia cum sa se comporte si... dar oricum, ni are rost da mai vorbesc despre acest subiect, pentru ca oricum vrei sa te desparti de el, nu sa repari".

Asa ca, legat de cel de-al doilea aspect. Cu ce sa incep thinking

Pe bune? Te-ai sarutat cu toti cei de acolo? Este CLAR ca este o joaca pentru tine asta, dar este complet absurd, de prost gust, copilaresc si urat sa faci asta. Sau hai sa zicem ca voiai sa faci asta fix sa se desparta de tine. Dar cum sa te saruti cu alte persoane, cand esti intr-o relatie? Pai ar trebui sa faca asa si viitorul tau partener, pe care il iubesti, sa vezi cum o sa te simti.

Dar revenind, este clar, nu vrei sa mai fii cu el. Asa ca solutia cea mai normala si corecta, ar fi sa ii zici asta DIRECT, nu conteaza ca te iubeste (adica chiar si dupa faza aia... ), nu conteaza ca ar sta cu tine mereu. Este viata ta, daca tu nu esti fericita asa, sste dreptul tau sa o schimbi. Asa este cel mai bine, atat pentru tine, cat si pentru el. Mai bine acum, decat dupa.

Daca de exemplu puneai punct acum 1 saptamana, acum deja lucrurile erau mai linistite. Asa ca... actioneaza acum, iar peste ceva timp o sa si uitati despre asta presupun.

Numai bine.

| CristianaCrss a răspuns (pentru DoarBogdan):

La faza de la petrecere, nu ne-am sărutat, doar ne-am pupat gen un simplu pupic scurt și pot explica. Cred ca ai văzut când am zis ca în total am fost 4 fete și 2 baieti(dinte care unul este iubitul meu). Ne-am jucat jocuri cum ar fi un joc cu o carticica la care trebuia sa o pasam cu buzele la următorul jucător încercând sa nu o scăpăm sau in cazul celuilalt jucător sa o ia fără sa o scape și dacă cădea trebuia sa se pupe cu cel care urma. De acolo a început cu pupicii, a jucat și iubitul meu și chiar a fost ok, a zis ca nu se supăra iar eu am zis ca nu ma supăr asa ca am jucat corect și la cel care cădea carticica aia se pupa cu cel care urma. Și la faza cu fetele... Asta facem mai mereu adică ne pupăm fără motiv dar nu înseamnă că îl înșel adică nu fac parte din lgbt și nu l-aș înșela mai ales cu fete, e pur și simplu ceva amical, nimic mai mult și chiar și el a zis ca nu se supăra dacă ma pup cu fetele deci sa zicem ca e problema rezolvata cu fetele dar ceea ce l-a deranjat și încă ma face sa ma simt aiurea e ca în afara de acele jocuri l-am pupat pe acel băiat fără motiv, efectiv a fost atât de random și nici măcar nu știu de ce am făcut-o, cred ca pentru ca înainte ma pupasem cu fetele și intenția era sa nu "ii las balta" pe ei, habar n-am ce a fost în capul mea când l-am pupat fără motiv dar am vorbit despre chestiile care s-au întâmplat la petrecere și e ok adică ne-am imlacat( doar ca psihic nu suntem bine niciunul) și mna... Într-un fel mi-e rușine sa ma despart de el, după o să-mi fie rușine sa mai ies afara cu gașca și mai ales ca îmi zice des ca ma iubește și ca nu o sa se despartă de mine zici ca îmi aude gândurile și ma face sa îmi doresc și mai mult ca el sa se despartă de mine, când îmi spune ca ma iubește ii zic "și eu" dar nu mai simt același lucru pe care îl simțeam la început când ziceam "și eu te iubesc" adică simt ca răspunsul e prea sec chiar dacă asa ii răspundeam și înainte și da, îl iubesc dar simt ca îl iubesc într-un mod amical.

Chestia e ca prefer sa fac ceva gen sa nu îl mai bag asa mult în seama, uneori sa îl ignor (chiar nu știu) pana își pierde singur sentimentele, eventual atracția față de mine și o sa-și dorească sa se despartă de mine, asa nu va suferi la fel de mult dacă asa face-o acum direct după ce mi-a zis ca ma iubește și ca nu o sa se despartă de mine știind ca i-am dat niște răspunsuri false... Asa o sa ma urască si oricum o sa fie diferit dacă el o sa se despartă de mine, asa vom putea vorbi sa rămânem prieteni cum eram și înainte etc dar acum dacă ii zic direct poate o sa zică "da, vreau sa rămânem prieteni" dar pe dinăuntru sa fie distrus... Jur, chiar nu vreau sa ma despart de el și tot nu știu ce sa fac ca să își piardă sentimentele față de mine, ne-am făcut planuri pentru viitor, am zis amândoi ca nu o sa ne despărțim niciodată, m-a și întrebat câți copii as vrea sa avem în viitor după ce ne căsătorim și alte chestii de genu dar pur și simplu treptat s-au dus toate sentimentele și cred ca a devenit o relație toxica și simt ca eu am greșit cel mai mult crying

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce sa fie absurd sa se pupe acolo in jocul ala? Doar nu a facut crime, n-a batut pe nimeni, era ceva misto.
Sa-l lase si gata, e f simplu, i-am explicat ce si cum. Nu e obligata sa stea cu cineva cu care nu mai vrea sa stea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Pai exact, nu este obligata sa stea cu cine nu vrea. Asta nu are legatura cu ce s-a intamplat la jocul respectiv, daca ei nu se inteleg, sau un singur partener nu mai vrea sa stea intr-o astfel de relatie, cel mai indicat lucru ar fi sa se desparta si gata. Asta am zis si eu.

Legat de jocul ala, era doar pentru ca ei erau intr-o relatie aparent, adica da... daca pentru ei nu conteaza asta, este ok. Dar si baiatul ala... pai daca nici asta nu il deranjeaza, atunci nu stiu ce sa mai zic de el :/

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai exact, ma mir cum a pus intrebarea asta cum sa se desparta! Cand 99 % din oameni stiu scurt sa se desparta fara comentarii.
Dar iti zic eu ca ceva inca o atrage la el, nu vezi ca ala ii trimite mesaje? Deci din moment ce nu le-a blocat, e suspect totusi.

Daca chiar vrei sa intrerupi, spui clar ca nu il iubeste si ca vrea sa iasa din relatie, si sa nu mai scrie ca ia block, si gata! Nu stai la discutii...

| Mosotti a răspuns:

Am citit si eu tot, muscaturile alea nu iti opresc cresterea sanilor, stai linistita, asa ai tu sanii mici genetic, asta este, dar nu e problema, de ce sa-ti fie rusine? Conteaza cum arati la figura si la corp.

Cu pupatul fetelor nu stiu de ce sa-ti ceri scuze? Ca doar nu i-ai dat in cap, a fost un joc frumos, ati facut un joc placut.

Te desparti de el f simplu, nu il mai bagi in seama, ii zici politicos clar ca nu mai vrei sa fi cu el, ii blochezi toate mesajele si ai terminat-o, ma mira intrebarea ta ca, cum sa te desparti! Nu te obliga nimeni sa stai cu cineva cu care nu mai vrei.

Da-i block instant! Daca tot citesti mesajele lui inseamna ca de fapt nu vrei sa-l parasesti. Nu mai primesti mesaje si nimic, el insista ca sa te intoarca, nu pica in plasa, asta este.
Daca tu nu faci asa, vei suferi tu, si pentru ce?
Ia taurul de coarne si gata. Fi tare si hotarata daca nu te mai atrage.
"Te iubesc", pai si nu conteaza, eu NU te iubesc, si punct.

| T0T a răspuns:

Ai pierdut atât timp scriind porcării pentru o problemă care nu are niciun fel de relevanță pentru vârsta ta. Mintea e puțină la anii tăi, problemele mărunte și prostești. Nu scrie prostii adolescentine. Învață la școală, citește și scrie chestiuni literare dacă scrii. Pierzi timp cu prostii, timp pe care nu îl recuperezi. Nu avem cum să te ajutăm cu o asemenea problemă. În ochii noștri de oameni mari e ceva prostesc. Treci mai departe, iar dacă nu ești pregătită nu te băga în relații de dragul de a avea relații.

| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, hai ca iti dau cea mai buna solutie cu care sa ii ucizi 4ever pofta de tine. Mergeti undeva marti seara sau joi seara. Incepe sa te dai pe linga el de pe la 11, asa. Danseaza pe linga el, dezbraca-te, toate cele. Pe la 12 fara 5 ai grija sa fii goala si el la fel apoi zi-i "Sint a ta, dar sa termini pana la fix ca incepe postul." Indiferent ce o sa faceti in alea patru minute, ii va piere cheful pe vecie.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar după cele scrise de tine e clar ca nu ti-ai început viata sexuală si nu esti pregatita pentru asta.
Ce trebuie sa înțelegi tu, e ca băieților la un moment cand sunt cu o fata, într-o relație etc le apare dorinta de intimitate/sex.Asa sunt ei construiti ca oameni si si noi fetele de la o anumita varsta.Asa ca,mai devreme sau mai tarziu,ori cu ce băiat vei fi se va întâmpla ceva asemănător (nu neapărat în modul în care se intampla acum,poate fi mai rau sau mai bine),pentru ca asa functionam ca oameni.
Asa ca daca ti se pare prea mult ce se intampla,sau pur si simplu nu vrei sa faci acest pas gasesteti un partener ce nici el la randui nu isi doreste asta (ceia ce e cam greu) sau nu iti mai forma relații.
Sfatul meu este sa nu mai stai cu un băiat daca simti ca nu e ok,sau macar sa ii spui ca nu iti doresti ce isi doreste el si in functie de ce decideți puteri merge mai departe sau încheia.
O altă chestie ar fi sa încerci sa nu mai consumi alcool, din cate spui nu esti la o varsta la care sa ajungi beată pe la petreceri (normal ca fata ar fi ok sa nu consumi alcool mai mult decat închin un pahar la o aniversare sau sarbatoare). Plus de asta, trebuie sa înveți treptat ca nu prea e bine sa vorbesti cu persoane straine intimitatile de cuplu, sa permiți cuiva din exterior sa intervină în relația ta sau sa socialuizezi exagerat (gen pupat) cu alti băieți pentru ca nu iti va face cinste.
Dar lucrurile astea le vei invata treptat, doar sa ai grija ca din prostioare din astea se poate ajunge mai departe decat e cazul sau sa înceapă sa circule povești in randul lumii ce nu iti vor face bine.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Freya1):

14 și nu, în niciun caz nu vreau sa încep activitățile sexuale. Dar având în vedere ca pe aceasta platforma nu am numele real, poza de profil, oraș sau alte chestii care m-ar de de gol în realitate nu prea vad care e problema.

| Freya1 a răspuns (pentru CristianaCrss):

Nu e vorba de site-ul asta, e vorba de viata reala.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca s-au încurcat comentariile dar mie imi arata ca ei i-am răspuns, daca cumva am comentat la comentariul tau scuze.

| T0T a răspuns (pentru Freya1):

Da, scuze. Numele ei începe tot cu „C". Mi-am șters acel răspuns din timp, dar prea târziu se pare.

| SilentRain a răspuns:

N-am citit tot că mă plictisește
Daca nu îți place, poți discuta cu el despre asta și dacă nici așa nu te respecta despărți va

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Sigur nu te deprima ca n-are cine sa te muște și pe tine?winking

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Poți să mă muști tu de fund laughing

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Mrrr sa vezi cum te fac sa te sui pe pereți de plăcerewinking

| Nemessys a răspuns:

Este o prostie sa-ti fie rusine cu marimea sanilor. Pe bune acum... Accepta-te asa cum esti.

Ceea ce face el este nesimtire. Eu i-as fi dat papucii de mult timp.

,, nu vreau sa ma despart de el dar nici sa mai fim impreuna" Asta e cea mai tampita chestie pe care am citit-o. Nu incepi ceva daca nu esti in stare sa si termini draga. Imagineaza-ti ca el niciodata nu s-ar desparti de tine, ce ai face?
Efectiv ii trimiti un mesaj sau vorbesti cu el fata in fata ca s-a terminat si gata. Chiar nu esti in stare de asa ceva? Daca raspunsul este nu, atunci de ce nu?
De ce inca ii mai raspunzi la mesaje si de ce inca mai iesi cu el daca nu te mai atrage? Nu vad nicio logica. Ii dai block, nu-i mai raspunzi la telefon si nu te mai vezi cu el, simplu.

| siriusblack98 a răspuns:

Probleme de kinderi de 14 ani. Vezi fata mea că toate relațiile sunt așa. Dacă nu vrei să te pipăie, să te atingă și să nu-și dorească sex atunci nu intra într-o relație. Caută-ți un amic gay.

| CristianaCrss a răspuns (pentru siriusblack98):

Da, avem 14 ani și am spus ca ma deranjează doar ca ma mușca de sâni chiar dacă știe ca ma doare și nu vreau și m-a deranjat chestia pe care a zis-o la petrecere. În rest nu am zis ca nu îmi place sau ca ma deranjează dar le-am zis și pe alea asa ca idee pentru ca ar fi fost ciudat sa zic direct "aaa, suntem într-o relație de 3 luni și ma mușca de sâni, lăsându-mi semne și ma doare" fără sa specific și alte chestii pe care le face

| StrongHeart a răspuns:

Ai scris multe prostii pe care nimeni n-are timp si chef sa le citeasca.
"Va rog ajutați-mă, chiar nu vreau sa ma despart de el dar nici sa mai fim împreună, vreau ca el sa o facă. Dau fundă"
Ai o singura problema tu, problema e ca nu ai personalitate.
Nici tu nu stii ce vrei.

| CristianaCrss a răspuns (pentru StrongHeart):

M-am referit la faptul ca vreau sa ne despărțim dar nu vreau sa o fac eu adică vreau ca el sa se despartă de mine

| DarthNiger a răspuns (pentru CristianaCrss):

La 14 ani ar trebui sa va ganditi la viitor si sa studiati, nu sa va atingeti pe nu stiu unde, o sa aveti timp sa faceti chestii din astea cand o sa aveti varsta necesara si educatia corespunzatoare pentru asa ceva, ar trebui sa ii spui ''iubitului'' tau ca sunteti prea tineri sa aveti o relatie serioasa, mai ales una sexuala si recomanda-i filme 18+ cand mai are chef sa te muste de sani pentru ca ii s-a urcat pubertatea la cap, problema rezolvata.

| DarthNiger a răspuns:

Chiar era nevoie sa detaliezi atat de mult? nu puteai si tu sa te mai simplifici si sa scrii tot ce se intampla intr-o idee simpla principala? prea multa polologhie fara sens, daca vrei sa te desparti de el pur si simplu spune-i direct si gata, nu o mai da atata la intors pentru ca tu pur si simplu profiti de el continuand relatia cu el, o relatie pe care nu o mai doresti, nu inteleg ce stai sa te mai gandesti si la ce, si in plus mi se pare ca nici nu iei in serios relatia care o ai, cati ani ai? fiindca din ce ai scris reiese ca esti cam tanara ceea ce inseamna ca aveti o relatie superficiala si nu ''iubire''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și tu zici de el că e enervant? Deja mă doare capul la cat ai scris. Nu știu ce vede tipul ăla la tine. La cum vorbești cu el ar fi trebuit să o facă de mult dar e orbid de dragoste.
Nu sunteți compatibili sexual, ce e de-a dreptul scârbos e că nici nu îți dai seama că asta e singurul băiat care te iubește cu adevărat, de unul ca el nu o sa mai dai prea curând poate niciodată.

Umileste-l și încearcă să provoci o ceartă sa ai ca pretext sa te despărți de el, poate o face el de tine. Exact cum o fac o grămadă de fete.

| CristianaCrss a răspuns (pentru anonim_4396):

Te referi la faptul ca l-am întrebat dacă o avea sculata? 1. L-am întrebat ca să încerc să nu para totul asa penibil și ca să schimb într-un fel subiectul
2. S-a simțit tare și de asta am încercat sa ii explic ca de asta am zis "au" nu de altceva.

Nu vreau să-l umilesc sau să-l fac sa sufere. La aia cu cearta ar fi o idee buna dar nu știu ce sa zic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El vrea sa te **** în caz ca nu stiai
Gesturile asa le simte el accepți negociezi sau îl lași
Nu rezolvi ca ne ai povestit aici toate relațiile sunt asa
Ori cauți unul care nu e pervers ori îl convingi pe asta sa fie mai calm dar nici mult nu trebuie sa îl oprești ca se satura de piedici
Asta e cu parteneri unii mușcă alți ling alți nu știu sa sărute sau nu pun mana. Cu săptămânile
Dacă el sta cu mâna pe sâni înseamnă că îi place
Nu te simți prost ca și sâni mici sunt sexy

| FDJYHRF a răspuns:

Spune-i ca sentimentele tale pentru el nu mai sunt aceleasi ca la inceput, daca se va intrista sau supara spune-i ca ai preferat sa ii spui decat sa il minti

| Pisicatttrgbg a răspuns:

Buna!
Fiecare baiat este timid la început, după un timp își dau drumul la fanteziile lor nemărginite si hormonilor lor nestăpâniti.
(Pentru fetele care citesc asta, întotdeauna aveți grija sa cunoașteți advarata fire, fiți prieteni apoi iubiți)
Din comportamentul descris de tine pe care îl are respectivul baiat reies OBSERVABIL intențiile sale Unde este iubirea? Ce placere sa aibă sa iti atinga, muste sanii din moment ce pe tine te dor?
Daca ar fi fost iubire adevărată s-ar fi oprit pentru ca tu contezi, sentimentele tale contează cel mai mult. Pentru un iubit, sentimentele iubitei sunt mai importante decât niște hormoni.
Senzația cu,, nu vreau sa ma despart de el da nici sa mai fim împreună " este una normala și prezenta în orice relație toxica. Rămânând cu el împreună te gândești,, ce ar fi dacă..." dar dacă o faci, va fi dificil ceva timp și vei realiza ca asta nu a fost iubire, a fost atașament emoțional și fizic, atât!
Spune-i ca asa nu se mai poate, nu esti jucăria lui sexuala iar dacă pana si cea mai mica atingere a lui te deranjează, trebuie sa pui capăt.
Evident, va spune ca se va schimba si asa asa asa dar tu sa nu-l crezi, nu îl crede pentru ca băieții nu se pot schimba de pe o zi pe alta, băiatul acesta are interese sexuale care trebuie oprite pana nu este prea târziu. Va fi dificil sa te departi de el dar cel mai bine este sa o faceți fata în fata la un suc, în spate undeva sa fie o prietena sau un prieten de al tău sa te urmăreasca deoarece poate deveni violent și răzbunător, niciodată nu te desparti de un baiat intr-un spațiu pustiu și singura

| anonim_4396 explică (pentru Pisicatttrgbg):

"băiatul acesta are interese sexuale care trebuie oprite pana nu este prea târziu. " - se joaca cu sânii ei, aia e cea mai infensiva fantezie sexuala care o poate avea cineva. Poate daca ii făcea fi$ting i-ar fi convenit.

| Pisicatttrgbg a răspuns (pentru anonim_4396):

De acolo poate porni oricehappy