| chiftelutacrocanta a întrebat:

Joaca e specifica doar copiilor sau joaca e specifica si adultilor? Uneori cand tatal meu ma intreaba unde am fost ii spun ca am fost la joaca si am 23 de ani, dar el incepe sa se uite urat la mine si sa imi zica ca sunt copil si cica nu vreau si o suzeta si din astea.Cand ii spun ca am fost la munca si sunt obosit devine mandru, de ce gandeste asa incuiat oare?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal, maturizate

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și copiii, și adulții se joacă. Însă, au locuri diferite de joacă. ))

| danay72 a răspuns:

Fiecare lucru își are timpul lui, joaca își are timpul ei. Cred ca fiecare dintre noi, indiferent cat suntem de maturi, copilărim.Acest lucru este bine venit, dacă este făcut în mod echilibrat. Ne ajuta sa ne deconectam de problemele cotidiene și de stres. O inimă vesela este sănătatea trupului.

| aXy99 a răspuns:

Evita raspunsul asta "de la joaca". Spune-i si tu ca ai avut treaba, te-ai distrat etc.

| 393Dan a răspuns:

El e doar curios, oare cu cine tu te joci asa si nu-l chemi si pe el sa se joace de-a v-ati ascunselea õ.O
Nu fi asa incuiat, cheama-l si pe el data viitoare ^^

| KinoAndreea a răspuns:

Suna penibil cand la 23 de ani spui ca vii de la joaca, deja de la 18 ar trebui sa ne preocupe altceva. Nu ma refer la seriozitate si maturitate maxima, inteleg, joaca-joaca, depinde si de care, banuiesc ca nu te joci in nisip sau te joci ascunsa cu copiii de 12 anihee hee zic si eu. Schimba aceasta replica cu altceva "am fost afara/m-am plimbat/am iesit in oras, etc".