| anonim_4396 a întrebat:

Judecati inteligenta unei persoane dupa notele de la scoala?

32 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Scoala iti testeaza memoria... inteligenta ti-o testezi in alte moduri, nu in scoala!
Nu trebuie sa judeci dupa niste cifre trecute intr-un catalog/

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Eu da, daca are note de 7 sau mai mari e o persoana foarte ok cu care pot discuta. Pana la urma, daca e o persoana inteligenta stie ca fara scoala si note bunicele nu face nimic...si o sa ajunga un medicoru care o sa viseze **** si o sa injura intruna...

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Atunci cu mine n-ai ce discuta
Ca sunt un mediocru care o sa viseze stelute si injur

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Si scoala iti testeaza memoria, nu inteligenta
Am colegi cu note de 10 cu care nu poti discuta nimic, hai sa vorbesti cu ei, daca sunt persoane foarte ok.
Sa judeci pe cineva dupa niste cifre e ca si cum ai judeca calul dupa marimea ****

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba daca nu stii 1+1 happy Am in clasa 7 doua fete care nu stiu 1x1, 20-7, 10x11 si 2-4 happy Daca pui pe cineva sa puna in cos 3 sticle de bere, vezi ca vine, inchireaza o duba si cumpara toate berile din raft laughing Normal ca e prost inseamna si nu mai ai ce vb cu el. (am exagerat cu exemplul, stiu, dar ca idee asta ar fi).

| deeeaqq a răspuns:

Nu, dmn ferește.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Unul cu note mari nu este musai si foarte inteligent dar unul cu note mici cu siguranta este paralel cu inteligenta.

| Dorotheea21 a răspuns:

Adevarul e undeva la mijloc, depinde foarte mult de profesorii pe care ii ai si de personalitatea ta. De multe ori, cei de 10, chiar sunt de 10.
Scrie tu cu tastatura ta, ca un elev de nota 10 pe linie, care face Harvard sau nu mai stiu ce, isi urmeaza profesia la care a visat si castiga cat un sfert din utilizatorii TPU, e prostanac.
Hai scrie. happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Dar eu n-am note de 10 deci sunt de 6

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am avut.
Ma crezi o impiedicata? happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Dar eu sunt oare un prost?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place judecata ta, si esti si amuzant, deci? happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Deci poate-s doar lenes, nu prost

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu as spune nici lenes, ci doar poate, neinteresat in a acumula informatii diverse. happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Ba sunt interesat de asta
As spune ca sunt un tocilar la asta, imi place astronomia si multe altele

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei! happy Nu am vazut de la tine nimic legat de astronomie.
Si nici nu ai raspuns daca ma crezi o impiedicata. Spune fara jena, mai mult decat sa nu-ti mai raspund nu-ti fac. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

In general chestii paranormale si universuri paralele, de astea am mai intrebat

Nu te cred o impiedicata

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma enervezi! happy
Ahh, stai! Am vrut sa ma uit prin intrebarile tale, nu am mers mult si am ajuns la: "Cum se numeste sensibilitatea la parfumuri?"
Dupa ce ti-am raspuns inainte ca se cheama medical: "Hipersensibilitate chimica multipla", ai indraznit sa pui apoi intrebarea pe TPU, ca sa ma verifici? rolling on the floor
Te felicit, ai primit acolo niste raspunsuri... laughing
Nu e nevoie sa ma uit mai departe, noapte buna.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Am pus intrebarea inainte sa-ti spun tie, ca atunci mi-a trecut prin cap
Nu ca sa te verific

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa te cred.
Pune o melodie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, niciodata! Aveam un coleg in clasa care era as la matematica, dar daca il puneai sa mearga sa faca ceva in afara scolii, dadea cu stangu-n dreptu' si aveam colegi care aveau note de la 1 la 10 si deja traiau pe cont propriu pe la 16 ani.
Asta inseamna sa fii inteligent, sa te descurci pe cont propriu in orice sitautie sau cel putin asta inseamna pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si nu. Daca ai note sub 7 mai la toate materiile e clar ca esti praf. Dar nici daca ai 10 pe linie nu te face cine stie ce geniu.

| MistretulPufos a răspuns:

Normal ca nu

| August99 a răspuns:

Nu. nu are nici o legatura

| Claudiu1905 a răspuns:

E ca si cum ai pune la indoiala rezultatele unui test iq atestat. Sigur, inteligenta nu e totul, si poate deveni chiar nociva daca de exemplu esti mai inteligent decat seful tau. Dar asta e, iq test spoke
( Si cateodata sefii primesc un dosar in care scrie negru pe alb ca ai obtinut un scor mai bun decat ei thinking atunci sa vezi distractie )

| ălkjmhgf a răspuns:

Doar într-o anumită măsură. E adevărat că notele nu-ți denotă în totalitate inteligența, dar dacă majoritatea sunt mediocre și abia reușești să treci clasa, e clar că e vorba de prostie și de lipsă de interes. Se știe că școala te noteză mai mult pentru tocitul informațiilor și mai puțin pe înțelesul acestora. Dar totuși îți oferă o bază de care poți să te legi ca să înțelegi de unul singur anumite lucruri, asta dacă ai logica necesară.

| litere123 a răspuns:

Pentru mine nu contează inteligentă (dar nici prost/proasta sa nu fie)
De exemplu : Unii profesori de la școală dau note mari pe ochi frumoși și pentru ca sunt mituiti ...chiar dacă acele persoane sunt de note mici.

| veryhonest a răspuns:

Nu. Insa judec dupa intrebarile care le pun pe TPU.

| UnderPressure a răspuns:

Scoala, ca si facultatea, te invata sa inveti, sa acumulezi informatii.
Cum le folosesti si daca le folosesti tine numai de tine. Este diferenta dintre istetime si inteligenta.

| MariaDN2002 a răspuns:

Nu, integenta nu se măsoară in note, ci in reusite!
Unori notele sunt primite pe ochi frumos, si nu faci nimic, alterior trebuie sa iti dai silinta foarte multe pentru un amarat de 6 :/
Nu trebuie sa judeci dupa notele de la scoala, ci dupa intelegenta si moralilatea persoanei respective!
Baftăăă!