| NoMusicNoLife a întrebat:

Jules Verne sau Agatha Cristie? De ce?

4 răspunsuri:
| winchesters a răspuns:

Agatha Christie. De ce? Pt ca este mult mai celebra si romanele ei sunt foarte frumoase. Pe langa asta a intrat in Cartea Recordurilor cu piesa de teatru "Mousetrapp".
love struck

| Alexandru a răspuns:

Jules Verne pentru ca a fost un scriitor de geniu. A fost parintele romanului de anticipatie. A anticipat cu cateva zeci de ani inainte ca se vor construi submarinele, lucru ilustrat in poate, cea mai cunoscuta carte a sa : " 20 000 de leghe sub mari ".
Cartile sale m-au facut sa visez, sa imi imaginez personajele si sa traiesc parca, odata cu ele, uimitoarele evenimente pe care Jules Verne le-a relatat in scrierile sale.
Cartile lui Jules Verne au darul de a initia cititorul in lumea cartilor si a tainelor acestora.
De aceea Editura Adevarul numeste pe buna dreptate cartile acestea drept "cartile copilariei tale".

| alice_5598 a răspuns:

Agatha Cristie.Pentru ca imi plac foarte mult romanele politiste si ale ei sunt chiar reusite.Sunt palpitante.au tot ce trebuie sa aiba un roman politistbig grin

| Anonim_4797 a răspuns:

Eu am citit cateva carti de Jules Verne, si scrie foarte fain.deci pe el il aleg.