| Anonimm30 a întrebat:

La 19 ani, nu am deloc prieteni. E misto nu? Exista cazuri de genul? Planuiesc sa nu am in viata mea prieteni si nici iubita si nimic

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti bine asa ramai cum doresti. Macar 1 om sa fie acolo pentru o discutie sau iesit in concediu, weekend. Singur asa e cam rau.

| darrio2007 a răspuns:

Peste cativa ani, vei regreta ce ai scris acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exista, cum sa nu existe?
Nu e capat de lume. Zici asta pentru ca te lasi influentat/a de ce vezi la persoanele din jur. Insa nu privesti tu lucrurile bine.

Cand o sa vrei si o sa fii pregatit/a de asta, o sa se intample. Dar asta este o alta intrebare. Va urma...

O noapte faina iti doresc! ^_^

| Catrice a răspuns:

Nici job, nici casa?
Nașpa.

| Celcestietot a răspuns:

Du-te la un psiholog, iti va da o rezolvare ca la carte la aceasta problema + ca prin mana lui au trecut cel mai probabil mai multi pacienti fata de cati prieteni imaginari au cei de aici, crede-ma.

| Sofer a răspuns:

Nu e cool. Fă-ți o iubita.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Adică să trăiești degeaba? laughing Sunt mulți ca tine, dar sunt foarte depresivi, nu recomand.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pe mine ma apuca, numai cand trebuie sa privesc dusmani in treaba mea. Fara chestiile lor, sunt foarte fericita.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu cat este de misto, dar daca asta ti-ai propus, asta iti doresti, atunci probabil ca da. Trebuie sa mai exista si altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni am, dar iubita nu voi avea niciodata, iar prietenii se vor casatorii si probabil vom rupe legatura! Misto rau viitorul vietii mele, ce pot sa zic?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc oameni care nu vor familii si au de gand sa ramana ca noi 2 singuri - o sa te bag in cercul lor daca e. Eu am de gand sa calatoresc cu masina in toata tara sa ma intalnesc cu ei si fac vlog in Youtube sa isi zica fiecare experienta vietii + vreau sa traiesc bine in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai timp sa iti faci cand cand iti va creste stima de sine, daca nu poti singur sa te auto motivezi, viziteaza un psiholog, r spre binele tau acum cand esti young si mai poti schimba ceva, cand vei da in depresia va fi din vina ta ca te ai auto subestimat si nu ai luptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista multa lume in situatia ta care gandeste identic, chiar si eu am trecut prin asta la varsta voastra. Si au mai scris si altii experientele lor pe aici pe undeva.
E bine singur, poti sa te concentrezi asupra carierei tale, uneori persoanele din jur pot sa te traga in jos, alteori depinzi de ei.
Reactiile negative ale persoanelor apropiate, te pot face sa renunti la munca.
Si uneori, ai nevoie de reactiile pozitive ale unor straini ca sa poti continua si avansa.

| Denyx16 a răspuns:

Bravo ție, cu îi pasă de planurile tale?