| anonim_4396 a întrebat:

La 30 de ani nu are sens sa iti pierzi timpul cu persoanele cu varsta sub?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca depinde. Poate ca in mare parte asa si este, intr-un fel. Sau cel putin asa pare. Eu una cred ca sunt si multi baietii inteligenti cu care chiar ai ce discuta. De multe ori se intampla si ca aparentele sa insele si este posibil chiar sa fi surprins intr-un mod placut de o persoana a carui maturitate ai pus-o la indoiala,

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza sa te intelegi cu acea persoana, sa ai ceva comun, discutii, pasiuni, sa fie respect, caracter bun reciproc. Poate sa aiba cu 15 ani mai putin sau cu 15 ani mai mult, nu are importanta. Iar in ceea ce priveste relatiile, iar nu conteaza varsta, cu conditia sa aiba minim 18 ani si maxim 100, chiar daca nu va merge a la long, cat merge e frumos si merita traite acele clipe. Cand aud "aaa nu are ma sens, ca oricum nu are viitor relatia", de parca trebuie musai sa aiba viitor, prezentul conteaza, cand nu mai merge, adios si aia e, si aici conteaza doar sa fie atractie si compatibilitate reciproca.

Cate amicitii nu sunt intre oameni de 20 si de 35, sau 30-35, 17-25, etc, si cate relatii nu sunt mai ales fete de 21-27 ani cu barbati de 35 chiar 40, mai ales ca si ele vor asta cum ca-s maturi si stiu sa ia la pat o femeie mai bine ca unu de 21, nu conteaza ca au sau nu viitor, se simt bine perioada cat stau impreuna.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

,,si cate relatii nu sunt mai ales fete de 21-27 ani cu barbati de 35 chiar 40, mai ales ca si ele vor asta cum ca-s maturi si stiu sa ia la pat o femeie mai bine ca unu de 21'' -> nu spun nici că este adevărat sau fals, dar ce contează vârsta? Cu cât ești mai în vârstă, cu atât mai bine? Este ca și cum ai spune că găina bătrână face ciorba mai bună, practic că merge și cu cei de 70 de ani, pentru că la acea vârstă este profesionist sau deja un zeu al acestei practici.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai de ce sa conteze varsta? Daca oamenii se inteleg asta conteaza, mai ales in amicitii, ca omul s-a referit la general, nu doar la relatii. E bine la orice varsta, nu ca daca e mai mare sau mai mica. In relatii da, multe fete vor mai mari si asa au argumentat, dar nu de 50 ani, in jur de 30-35 (adica sa fie tot tinerete) barbatul zic ele e experimentat, matur, nu e ca aia de 20. Eu unu nu-s de acord cu asta, ok e sa stea cu unu de varsta lor si sa prinda experienta impreuna, pe ala de 35 sa-l ia una de 30, ca altfel apar dezechilibre. aia de 28 pe cine dracu mai ia? Si cum relatiile astea cu dif mari de varsta nu tin, se da totul peste cap si pentru aia de 20 cu ala de 35 si pentru aia de 30 cu ala de 45, sa fie maxim maximorum un 5 ani diferenta intre ei, altfel nu e okey. Ptr o relatie serioasa, pentru distractie merge oricum.

| Celcestietot a răspuns:

De ce nu ar avea? Iisus nu își petrecea timpul și cu cei până în 30 de ani?!?!

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde cum te afecteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vad de ce nu ar avea vreun sens asa ceva. Eu cred ca de pe urma oricarei interactiuni cu vreun om poti invata ceva,
indiferent de varsta acestuia. Chiar si oamenii mai tinerei pot fi interesanti.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca am observat ca fetele sunt mai culte, inteligente, mature ca baieti

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cred ca depinde. Poate ca in mare parte asa si este, intr-un fel. Sau cel putin asa pare. Eu una cred ca sunt si multi baietii inteligenti cu care chiar ai ce discuta. De multe ori se intampla si ca aparentele sa insele si este posibil chiar sa fi surprins intr-un mod placut de o persoana a carui maturitate ai pus-o la indoiala,

| Dandinelle a răspuns:

Eu tot la aceleasi versuri ma intorc:
"nu conteaza cat de lung am parul, important e cat si cum gandesc". Pe langa asta, toata viata ai de invatat, nu conteaza ca ai facultati, mastere, cursuri, peste 30 de ani experienta de viata, cineva care a trecut prin viata mai putin ca tine poate a avut o alta experienta, care i-a dat o alta nota, nu e ca a invatat mai mult sau mai putin ca tine, nu are sens sa pui in proportie directa varsta si cunoasterea, inteligenta.