| LadyM_8234 a întrebat:

La amanet telefoane se cumpara si telefoane vechi(adica fara camera) sau telefoane care nu mai merg?

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Telefoanele veci nu mai au valoare
acum gasasti noi in magazine telefoane fata camera la cateva zeci de lei
la amanet duci ceva de o valoare ce o estimeaza ei si intr-un termen daca nu duci banii luati ei pun la vanzare

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca nu iti da nici 10 lei pe alea vechi, iar pe alea stricat nici nu s emai complica

| shotys a răspuns:

Amanetul nu cumpara imprumuta, adica iti face tie un imprumut cu clauza pricepi. prea multi analfabeti in tara