| Joker3134 a întrebat:

La angajari acum se ia testul covid? Sau in rare cazuri?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Nu se ia, din ce stiu eu. Poate doar in anumite cazuri de posturi mai importante si mai "sensibile". In general se completeaza protectia muncii, in care zici ca nu ai avut si toate cele.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Corect.
Mai bine zis s-ar putea sa nu ai sau s-ar putea sa ai. Doar nu o sa mergi si o sa le zici ca s-ar putea sa ai covid, nu? :/ Faci testul daca vrei, daca nu, nu il faci si vezi ce stabilesti cu angajatorul.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Joker3134):

Nu mai.

9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

In general nu. Se face testul covid la angajari in spitale si/sau clinici private.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu se ia frate nimic. Ti-am zis, fie la angajarile in spitale fie sa te puna cine stie ce manager sau ajutor de manager pe la vreo firma foarte mare cu figuri multe.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

La o firma mare care se respecta asta daca primesti un job IMPORTANT in companie. Adica nu un post de paznic sau picker in depozit. Nu ma face sa repet acelasi lucru de 3 ori.