| dragutz60 a întrebat:

La biblioteca se gasesc carti cu rezumate?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Biblioteca este un loc de unde oamenii care stiu sa citeasca isi iau carti, le citesc si apoi fac singuri rezumatele. Numai analfabetii iau rezumate facute de altii, dar nu de la biblioteca ci de la alti analfabeti (vezi raspunsul lui @iuefo).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,altfel toti le-ar lua pe acele cu rezumate,si nimeni nu ar mai citi cartea (si biblioteca este facuta ca sa imprumute oamenii carti si sa le citeasca, nu sa primeasca erzumatul pe tava), daca vrei rezumat:
1)fa-l tu
2)roaga pe cineva sa ti-l faca
3)cauta pe interntetwinking
Success!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă ai nevoie, uite aici un site cu povestiri pe scurt ale lecturilor recomandate pentru elevi http://lecturirecenzate.ro/

| rater1994 a răspuns:

thinking Da GasestihappySe gaseste cu numele Preparator Clasa 8 9 etc... tot asa cu numele Preparatorwinking

| IloveCats a răspuns:

Ahahaha. nu!