| anonim_4396 a întrebat:

La cat timp dupa chimioterapie iti cade parul. Eu fac din aprilie am inceput cu radioterapie apoi cu chimioterapie, sunt diagnosticata cu limfom Hodgkin faza incipienta am facut si fac tratament la clinica particulara.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toate chimioterapicele determina caderea parului. In limfomul Hodgkin sunt cure de tratament care nu provoaca caderea parului. Daca nu a inceput sa cada in primele 3 saptamani de la inceperea tratamentului, inseamna ca nu-ti va cadea.

mira
| mira a răspuns:

Nu este obligatoriu sa cada parul la chimioterapie.De obicei cade dupa primele trei serii de citostatice.La terminarea tratamentului creste la loc.