| Mara1234510 a întrebat:

La cate materii se dadea Bacul in perioada 2000-2005? Aveai posibilitatea de a da anumite probe care teoretic nu erau de profil? De exemplu, un elev de la real putea da bac la istorie/geografie sau un elev de la uman la biologie/mate?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Aveai de ales din materiile ce ti-au fost predate de exemplu eu aveam de ales geografie sau educatie fizica si am ales geografie si eram cu profil auto la liceu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce știu că era diferit:
-se putea "da" la educație fizică
-proba teoretică de la lb română era mai complexă și primeai notă, care conta la medie la fel ca proba scrisă
-nu existau probele pentru certificatele de competențe.