| anonim_4396 a întrebat:

La ce intrebari credeti ca nu vom afla niciodata un raspuns? Puteti motiva alegerea?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Am cateva, din prea multe. Motivul se sustine prin ele.
Cum arata Dumnezeu?
'caci omul nu poate sa ma vada si sa traiasca', sau ceva asemanator.
Cei care au vorbit cu El, il vedeau sub forma unui foc, sau a unui tufis in flacari.
Cum a aparut viata?
Chiar daca omul o sa poata vreodata sa faca viata, nu va avea de unde sa stie ca Dumnezeu sau Natura a procedat la fel ca el, acum 4 miliarde de ani.
Cat de mare este universul?
Am citit ca spatiul creste cu o viteza mai mare decat a fotonilor, asa ca nu vom putea niciodata sa vedem ceva care sa semene cu o margine.
Cate alte universuri exista?
Orice raspuns poate sa fie adevarat, intre zero si infinit, deci niciodata nu vom afla o cifra reala.
Uhm, care este ultima zecimala a lui π?;))

https://www.youtube.com/......tps?/watch
Ultima este prea filosofica pentru a mai avea nevoie de motive. :)

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Principalii responsabili care conduc lumea in secret... un clan bine musamalizat care nu se va afla niciodata cine face parte din el, se numeste iluminati.

| darrio2007 a răspuns:

Care a fost mai intai? Oul sau găina?

| AvalohAlyn a răspuns:

La toate întrebările existențiale care au frământat omenirea și o frământă in continuare.Cred trebuie sa rămână un mister.

| sierra1 a răspuns:

De exemplu la întrebarea "de ce sunt atâtea intrebări stupide pe TPU"

uite una fresh:
https://www.tpu.ro/beauty/de-unde-imi-pot-cumpara-tricouri-in-bucuresti/

| PainTech a răspuns:

Daca te uiți pe profilul meu vei vedea câteva întrebări fără răspuns concret. Te invit sa discutăm acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine o fost primul, oul sau gaina?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cocosul a fost primul happy e o gluma

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Exista multe intrebari care nu vor fii aflate
Deoarece nu trebuie si nici nu se vor a fii dezvaluite.