| JetBlueJet a întrebat:

La ce tine bateria mai mult?
-Iphone 7 plus
sau
-Samsung galaxy s7 edge

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

IPhone 7 Plus are 2900 mAh baterie, iar Samsung Galaxy S7 edge are 3600 mAh baterie, deci înțelegi la care ține bateria mai mult.

| RAY a răspuns (pentru faramatania):

Degeaba are bateria mai mare daca consumul e mai mare, plus ca se stie ca baterile Samsung sunt proaste asta e un fapt vezi si seria baterilor explodate s7 edge, iphone 7 nu il laud dar e optimizat mai mult

| faramatania a răspuns (pentru RAY):

E cam greu să faci o comp., ambele sunt foarte bune, iar denigrările pentru o anumită marcă, chiar nu își au rostul (nu-i vor scădea prețul nicidecum ). Strict, la obiect (cât privește bateria, despre asta e vorba), uite aici o comparație între cele două:
http://gadgets.ndtv.com/......-edge-3311

| RAY a răspuns (pentru faramatania):

Nu am denigrat pe nimeni pentru ca eu nu tin cu nimeni mi egal, dar securitatea si softul sunt mult mai optimizate pe iphone

| faramatania a răspuns (pentru RAY):

Știu că nu tu,am citit și eu toate chestiile alea,cum că bateriile sunt proaste, explodate, etc. Vorbesc în general, că aceste denigrări nu duc la micșorarea prețului, nu-și ating scopul.Ambele mărci sunt super, iar la cap.baterie,statistic,Samsung Galaxy S7 edge, stă mai bine.

8 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Samsung Galaxy S7 edge.
Puteai sa cauti pe google. big grin

| JetBlueJet explică (pentru BlackRose03):

Am cautat. ^^ Si am gasit si eu tot S7 edge
Eu de obicei sa fiu sigura mai intreb si pe altii.

| BlackRose03 a răspuns (pentru JetBlueJet):

Atunci e bine. happy

| JustStitch a răspuns:

Sa Samsung galaxy s7 edge