| anonim_4396 a întrebat:

La cum e vremea în zilele noastre, credeți că peste 10 sau 20 de ani vor mai exista ierni în România?

Răspuns Câştigător
| Uxellodunon a răspuns:

Sunt multe locuri în special la deal și munte unde sunt și încă vor fi ierni grele, cu zăpezi care țin până la vară. Cât despre zone precum București și sudul țării, probabil chiar iarna asta va fi fără zăpadă.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca temperaturi, avem ierni si acum. Precipitatiile si valurile de caldura sunt ciudate.
N-am idee cum va evolua incalzirea globala, am si suspiciuni in ceea ce priveste legatura cu poluarea si masurile subiective care se iau.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Din câte știu eu în fiecare an este tot mai cald-_- și clima este tot mai gravă deci -_- eu cred ca da va fi mai cald.