| Meme10Meme a întrebat:

La multi ani Romania! Mai e indenpendenta tara asta?

9 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Da. Daca imi spui ca nu va trebui sa-mi arati ce țară e cu adevarat independentă

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Rusia si America. Si China. Si Franta. Si Anglia. Si Spania. Si Japonia. Si Germania. Dar noi nu suntem. Suntem ingropati in datorii.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Daca pentru tine criteriul datoriilor stabileste daca o țară este independenta sau nu ar trebui sa te uiti care este datoria Statelor Unite.
America are mai multe datorii decat exista bani pe planeta.

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Asta cu datoriile am zis-o ca si idee. Noi nu de aceea suntem dependenti. Cred ca poti realiza si tu de ce suntem dependenti de marile puteri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

rolling on the floor America e cea mai îngropată în datorii țară pe planetă și ai pus-o în cap de listă. Argumentul tău e în contradicție absolută. Dacă e vorba că lipsa de datorii = mai multă independență(că așa ai zis) România e o țară chiar independentă laughing Față de SUA nici nu se compară. Ce țară nu are datorii?! Banii de unde îi iau?!

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Am zis ca si idee. Ca pentru o tara mica e rau sa aiba datorii, pentru cele mari nu e rau. sta e cel mai mic motiv pentru care zic ca suntem dependenti. Suntem sclavii NATO si UE. Ori asa dau ai nostri de inteles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Păi și celelalte țări nu sunt tot sclave NATO sau UE?

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Alea le conduc [Franta, Spania, Italia, Anglia, Germania si SUA].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.