| alexandradlr a întrebat:

La mulți ani românilor! Cum ați sărbătorit ziua României? Sunteți mândri de Romania?(sper)

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E ziua României, nu a mea. O iubesc, pe bune, dar nu sunt mândru de ea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Am stat prin casa, am facut mancare... un film, am salvat lumea de un meteorit, am alergat un panda, si cam atat.

Nu stiu daca mandru este cuvantul potrivit aici. Asta este o intrebare in general, nu? Nu doar de "ziua" unei tari.

Cam ca la orice tara, este ok. Avem viteza mare de net, de asta sunt mandru.

| relian a răspuns:

Am gasit un citat dintr-un actor pe Facebook, il scriu si eu aici asa ca idee, sa vaz ce zice lumea laughing acolo era bagat asa ca de ziua asta 1 Decembrie.

"Trecut de rahat am avut, prezent de rahat avem, bine ca macar n-avem nici un viitor! " Horatiu Malaele

laughing Asta da, are dreptate omu

| Anuket a răspuns (pentru relian):

Ce bine mă simt acum, credeam că vom avea viitor de rahat.

| Anuket a răspuns (pentru Anuket):

Cred că se referea că nu există viitorul, nu are cum să fie într-un fel anume, dar putem face schimbări încât prezentul să nu mai fie de rahat.

| relian a răspuns (pentru Anuket):

Se referea la faptul ca indiferent ce va fi tot de rahat va fi laughing indiferent ce vom face suntem deja pierduti, ceva gen ce iti este scris in frunte tie pus laughing

| Anuket a răspuns (pentru relian):

Nu este adevărat!
Doar să vrei și ceva tot schimbi. Dar vă este mai ușor să vă complaceți, căci așa e firea omului, mai ușor e mai bine. Iar schimbarea necesită grea și multă muncă.

| relian a răspuns (pentru Anuket):

In RO trebuie schimbat sistemul de guvernamant, lucru cam imposibil de facut acum.Sa schimbi asa ceva, este nevoie de revolutie de o insurectie ceva.Asta asa mai rapid.In timp sa faci asta e nevoie de bani multi, care este ala sa faca asa ceva? Revolutie cine face?

| Freya1 a răspuns:

Nu am sarbatorit in nici un fel.
De pământul in sine cu bogățiile lui si tot ce ne oferă sunt mândră, dar nu de oameni.

| FreddieM a răspuns:

1.La multi ani si tie si tuturor romanilor.
2.Nu am sărbătorit.
3.Chiar mi-aș dori sa ma mândresc cu tara mea, dar probabil in alta viata.
Cheers

| 1997onur a răspuns:

Salut alexandradlr

Pai am fost răcit 3 zile la rând abia am putut samă scol din pat dormeam și zi și noaptea ce mâncam numi priea deloc dădeam afară totul amigdalitele erau tari ca piatra nici apa nu puteam sa beau și azi este a patra zi ma simt mult mai bine abia aștept sa fie mâine dimineața sa merg la muncă mi-am revenit complet happy și direct shaorma am să-mi iau una mare și usturoi mult și iute bine înțeles happy

Trebuie sa recunosc a fost groaznic am traspirat o grămada într-una mâine dimineața direct shorma cu usturoi și iute apoi ma duc să-mi iau niște haine de iarnă un fes niște adidași de iarnă un pulover și o geaca de iarnă apoi ma duc la munca happy ma bucur enorm ca nu mai sunt răcit și mi-am revenit complet happy

Mam dus aseră la magazinul de lângă mine să-mi iau ceva și am ieși până pe hol deja ma loase cu amețeala laughing)) și ușor ușor ca o baba de 80 de ani m-am dus la magazin cu fata aia de mort și cu muci care îmi curgeau laughing) și mi-am loat un krax cu șunca din ala apoi mi-am mai loat ajute dulci ca copii aia mici ca altceva nu mănâncă ca copii aia mici bag la dulciuri de rup laughing) și mi-a luat Aloe Vera o sticla dinai mare apoi mi-am loat niște Bueno și după ce le-am mâncat ușor ușor ca abia trecere prin gat laughing)) după o ora așa ma loat niște transpirați rău de tot am dat afară totul laughing)) cred ca mi-a luat 4 sau 5 minte sa trec trecere de pieton laughing) ca o baba m-am dus la magazin pentru prima oară in viața mea am răcit calumea de tot dar acum mi-am revenit complet happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am bucurat de zi impreuna cu familia.