| Joker3134 a întrebat:

La noi in Romania educatia e mult mai slaba fata de nivelul multor tari? Gen Anglia, Elvetia, Suedia?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da, prea grea cu multe inutilitati. Dar tineretul dupa bac sau facultate pleaca din tara unde apuca

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Ceea ce spui tu este invatatura, nu educatie.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ambele în același timp.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Educatia depinde de fiecare tara in parte. In unele privinte este mai slaba. De exemplu: educatia sexuala, cunosasterea traditiilor si, chiar daca o sa ma acuzati, educatia patriotica (La americani este pe primul plan). In altele privnte mai buna.
Cat priveste invatamantul, el inca se bazeaza pe o enciclopedie a cunostintelor, din care, in special din cele acumulate in invatamantul preuniversitar, folosesti foarte putine in activitatea profesionala ulterioara si in viata de zi cu zi.
Dar... sunt unele cazuri cand te scot din necaz.

Răspuns utilizator avertizat