| DiaS a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii intensiv engleza se da test\examen de admitere sau doar la bilingv engleza? Repedeeee TPU :*.

3 răspunsuri:
| Muffinss a răspuns:

Se dă în septembrie sau în iunie test, care cuprinde probă scrisă și probă orală. Succes! :*

| DiaS explică (pentru Muffinss):

Fratele meu a fost la bilingv engleza si a dat aceasta proba, dar el zice ca nu trebuie sa dai si la intensiv. Mi-au confirmat asta mai multe persoane... deci nu, la intensiv engleza nu trebuie sa dau proba ci doar niste teste initiale. Dar mersi oricum pentru raspuns big grin

| Muffinss a răspuns (pentru DiaS):

Ba e probă. Eu sunt la intensiv engleză și am dat probe... dar poate depinde de liceu.