| pumpkinky a întrebat:

La varsta de 25 ani, relatie frumoasa,fericiti,iubire,doar logoditi momentan, ne gandeam la un copil si eu am niste frici /emotii legat de copil ca nu o sa stiu sa am grija de el, etc...
Ceva sfaturi in acest sens?
Cand ar trebui sa fac acest pas?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu am frici de genu, oare chiar trebuie sa le cresc eu? de ce nu se cresc singuri pe banii lor, cata lipsa de bun simt au si copii astis

| Freya1 a răspuns:

Si eu am frici de genul acesta dar ma gandesc ca daca e sa am un copil voi invatat pe parcurs.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Va fi asa frumoasa ca tine naty

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Dacă o să fie băiețel va semăna cu mine sigur.
Multumesc ca imi imflumusetezi ziua cu un compliment esti drăguț.

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Și ca mineee big grin

| lpavel a răspuns:

Sa nu-ti fie frica pentru ca fiecare femeie are darul de a fi mama, stie cum trebuie sa se comporte cu un copil, cum sa aiba grija de el etc. Acum nu stii dar vei stii cand te vei trezi cu el in brate! Asa ceva nu trebuie sa inveti, o ai in sange! Inca nu s-a auzit pe acest pamant ca o femeie sa nu se descurce cu copilul ei! Daca ai fi barbat ar fi altceva... happy

| Endoryus a răspuns:

Cand ar trebui sa fac acest pas? Sfat prietenesc. Mai asteapta cativa ani, poate iti vine mintea la cap. Chestiile astea le gandesti tu pentru tine, nu intrebi niste necunoscuti ceva asa de important.

| Paul754880338 a răspuns:

Tot ce crezi ca stii acum despre copil este doar foarte vag, crede-ma! Totul va fi ok la momentul respectiv. Instinctul matern amplificat in timpul sarcinii si dupa nastere, te va face sa zambesti amintindu-ti despre intrebarea pe care ai avut-o candva : " cine va avea grija de copil?". Atunci vei fi o Mama! Cu toate sarcinile si atributiunile indeplinite cu zambetul pe buze

| gogu220 a răspuns:

Te învaţă nevoia vrei nu vrei.