| anonim_4396 a întrebat:

La voi în generală/liceu erați presați de diriginți cu absențele? Erau atât de exigenți încât să țină cont de ele? Am fost la un liceu considerat bun la mine în oraş, dar se cam treceau cu vederea absențele.Profesorii puneau, dar diriginta noastră ni le motiva pe toate, ne mai punea să aducem cereri scrise de mână şi semnate de părinți.Am fost o clasă bună,pe ea nu o deranja că chiulim atât timp cât învățam la ce ne interesează şi la restul, cine nu vrea mai mult, măcar să treacă şi să aibă situațiile încheiate la sfârşit de semestru/an.Să răspundă numai cei născuți după 90'-95'.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu, pentru un chiul de doua ore, am luat 3 la istorie si 3 zile eliminare. Eliminarea o faceai la biblioteca scolii.

| Lukasssz a răspuns:

Liceul meu e destut de praf si pe dirigintele de clasa nu il prea intereseaza de absente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cu diri al meu mă cert cu scutirea în mână ca să mi le motiveze. Nici măcar problemele de sănătate nu-l conving că nu e vorba de chiul. Dubios om.

Ai avut o dirigintă de nota 200 happy