| theStar a întrebat:

Lamuriti`ma si pe mine va rog care e faza cu viza pentru SUA? adica daca eu vreau sa calatoresc .sa vad new york`ul.imi trm viza? cum se obtine sau ce demersuri trebuie facute ca sa pot?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, iti trebuie viza si e destul de dificil de obtinut. Oricum, trebuie sa te duci la Ambasada SUA din Bucuresti si vei vedea acolo ce acte iti trebuie si cat e nevoie sa astepti pentru a te chema la interviu (obligatoriu pentru acordarea vizei). Ambasada SUA e in spatele Teatrului National, langa facultatea de farmacie.

| therock a răspuns:

Pai te duci la bucuresti la ambasada SUA si dai un interviu in engleza pasaportul ramane la ei si vei afla daca iti vor pune viza sau nu, daca pleci ca turist probabil iti vor aproba viza.

| ovidaxen a răspuns:

Iti faci pasaport biometric si nu mai ai nevoie de viza!