| AvalohAlyn a întrebat:

Legea atractiei functioneaza la voi? Chiar exista?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merge dar nu mi-e usor intotdeauna sa fiu optimist.

| CristiB93 a răspuns (pentru mgtow):

Cum functioneaza legea asta?

| mgtow a răspuns (pentru CristiB93):

Trebe sa simti ce iti doresti si sa ai gandu fixat numai la partile bune ale vietii. La ce vrei tu.

| CristiB93 a răspuns (pentru mgtow):

Si daca te gandesti doar la bine, se intampla doar bine?
Am vazut ca de multe ori ma gandesc ca va fi rau legat de o chestie ce urmeaza sa se intample apoi cand se intampla, e totul ok si mi-am facut griji degeaba.
Apoi un rau se poate intampla cand nici nu te astepti. De multe ori mi s-au intamplat chestii rele exact in mometul cand ma asteptam cel mai putin ca se va putea intampla ceva rau.
Deci daca ar fi adevarat, cand te gandesti la rau, se intampla ceva rau, cand te gandesti la bine, s-ar intampla doar bine, dar este exact invers.
Nu stiu cat e de adevarata legea asta.

| mgtow a răspuns (pentru CristiB93):

Raul care il patesti se intampla pentru ca inainte de a avea parte de el ai avut multe ganduri rele si sau acumulat pana au devenit reale, daca ai fi in stare sa gandesti numai partea buna totul ar fi bine.

| OnuOnulică a răspuns:

Momentan la mine nu happy

| Jipa95 a răspuns:

Nu functioneaza deloc, i mean. laughing

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Neah, daca exista legea asta, eram sotia lui Johnny Depp demult.
Dar inca nu-mi pierd speranta.

| AtateaConditii a răspuns:

Da. Dar nu neaparat sa fie reciproca.

| Miruffer a răspuns:

Merge, dar uneori chiar nu poți fi fericit.