| SadBoyForever a întrebat:

Legenda cu "Bloody Mary" e adevarata? Eu unul nu cred faza aia, ca daca te duci in fata oglinzii si strigi de 3 ori numele ei vine si iti taie gatul. Am mai citit intrebari cu subiectul acesta pe TPU si multi au zis ca n-au incercat si sincer sa fiu nici n-am de gand sa incerc. Deci, credeti in chestia cu invocatul lui "Bloody Mary" daca o strigi de 3 ori in oglinda?
P.S. Fara raspunsuri la misto.

118 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dacă nu crezi faza aia, încercai și vedeai de unul singur că e o mare porcărie. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Scumpii, pai tu la ora 2:30 stai pe TPU in loc sa dormi? Cum iti permiti? Si sa dea dracu sa nu imi raspunzi. Ma mir cum nu ti-a fost lene sa pui mana pe mouse sa accesezi TPU. Esti un lenes cum nu am vazut! Sau e fantoma ta care are acces la internet D:?

| TeoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Am ajuns pe la 1 acasă, soro, ce te doare pe tine? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Ma doare burta. Sunt la menstruatie.

| aliceinchains a răspuns:

Dacă tu de fapt nu crezi în chestia asta, așa cum zici, atunci de ce nu încerci să vezi dacă se întâmplă așa ceva sau nu? Sunt niște superstiții idioate, doar nu iei în serios chestiile de genul.

| YumiSukinanda a răspuns:

Din cauza ta mor de fricacrying si nu mai ies din camera asta!crying

| Ingerulrebel a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Din cauza cui?

| YumiSukinanda a răspuns (pentru Ingerulrebel):

Aham... din cauza aluia care a pius intrebarealaughing acum am aflat si eu legenda asta, nu mai imi e frica deloc! doar sunt fetita mare laughing

| Ingerulrebel a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Pai atunci de ce ai zis ca tie frica?

| rolly14 a răspuns:

Bloody Mary apare numai oamenilor care sunt sau au fost implicati intr-o moarte, gen daca ai omorat tu pe cineva sau cineva s-a omorat din cauza ta. Atunci apare, dar totusi ai putea sa o chemi tu si sa apara din cauza ca cineva din jurul tau sa fi omorat pe cineva si sa ucida aceea persoana nu pe tine. Totusi e doar o legenda, nu cred ca e ceva real, sunt vreo 50 de versiuni ale legendei cu Bloody Mary.

| CautNume a răspuns:

Nu.Pana acum de ce nu a murit cineva din cauza asta?

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns (pentru CautNume):

De unde stii ca nu a murit nimeni din cauza asta? Poate nu s-a aflat

| CautNume a răspuns (pentru EzioAuditoreDaFirenze):

Adevarul e ca in fiecare zi mor mii de oameni din cauza unor legende, dar totul se tine secret, nu? straight face

| Ingerulrebel a răspuns (pentru CautNume):

A murit ma

| Ingerulrebel a răspuns (pentru CautNume):

Ups ba nu sunt trucate si uni oameni mint ca sa ne sperie

| CautNume a răspuns (pentru Ingerulrebel):

Scrie in romana ca sa pot intelege.

| Ingerulrebel a răspuns (pentru CautNume):

E in romana

| CautNume a răspuns (pentru Ingerulrebel):

Nu prea cred.

| Lovelykat a răspuns:

Pai daca ar fi fost adevarata nu crezi ca ar fi aparut la stiri un astfel de caz? Se faceau cercetari.Stirile rasanau daca existau astfel de morti.Eu personal nu cred faza cu oglindahappy

| DracusorImpielitat a răspuns:

Am facut-o in clasa a 4a la baia fetelor si nu am patit absolut nimic! In plus, nu imi e frica de oglinzi, noapte, cand merg la baie ma opresc si ma uit in oglinda si ma admir laughing.

| scumpikxa a răspuns:

Nu, nu cred. De ce: Simplu! Daca ar fi fost, ar fi fost o MARE agitatie in toata lumea despre cazuri din astea. Se faceau cercetari si alte prostii, nu era doar o legenda. Si crede-ma, s-au gasit destui tineri curiosi sa faca experimentu ca sa se faca publica treaba daca chiar era ceva.
Cu toate astea eu ma cam feresc de oglinzi noaptea. Ce vrei, na?! Sunt fricoasa si superstitioasa laughing

| PunkyA a răspuns:

De fapt Bloody Mary a fost denumita Maria Tudor. Aceasta a fost regina Angliei si a Irlandei in 1550( si ceva- nu stiu exact) si a fost denumita Bloody Mary pentru ca pe parcursul domniei a executat un numar considerabil de opozanti religiosi.
Deci legenda cu Bloody Mary a pornit de la regina Angliei... Si singurul lucru care e adevarat e ca s-a numit Bloody Mary! In rest sunt doar nascociri.
( Maria a domnit in perioada dinastiei Tudorilor si a reusit sa reinstaureze catolicismul in Anglia pentru o scurta perioada - dar deja ma indepartez de subiect...)
Si... cand eram mai mica( 12-13 ani cred) am incercat si eu sa vad ce se intampla daca zici Bloody Mary de 3 ori in fata oglinzii din baie si, bineinteles, nu s-a intamplat absolut nimic.

| RAY a răspuns:

Eu am auzit ca daca urli in miez de noapte la oglinda primesti cazare gratuita la nebuni

| Razvaneld a răspuns (pentru RAY):

Da asa e laughing) e foarte adevarat asta

| SadBoyForever explică (pentru RAY):

laughing

| Purec a răspuns:

Ce ma amzua pe mine persoanele astea care iti dau un test de inteligenta irelevant si te indeamna sa iti arati inteligenta. Testul acela pe langa ca este total irelevant ( nu se poate determina cu exactitate iq-ul asa de usor) mai este si al dracului de plictisitor. Uneori se schimba doar imaginile, iar rationamentul ramane la fel. Este mult prea simplu, l-am facut in doar 5 minute si culmea ica as fi un geniu ( desii te asigur ca nu sunt). Cat despre tara care se duce de rapa, te asigur ca nu tine de inteligenta romanului. Pe roman il poti face oricum, numai prost nu il poti numii. Romanul este extraordinar de inteligent, dar totodata este si slab, indolent si lenes. Cat despre Maya1993, pot zice ca desii nu ii impartasesc opiniile, si pare genul mereu frustrata de ceva dar care nu misca nici macar un deget sa schimbe ceva ( roman autentic, ironic nu?) totusi inteligenta ei nu i-o poti pune la indoiala. Mai ales cu un test ca ala. Sa sti ca am print screen pregatit sa vezi ca am luat peste 140.

| Maya2014 a răspuns (pentru Purec):

In primul rand iti multumesc frumos pentru cuvintele aderesate mie.Ma consideri o frustrata, foarte bine, nu zic nimic.In opinia voastra eu sunt proasta pentru ca nu sunt de acord cu ceea ce se intampla in zilele noastre.Da,ai mare dreptate,romanii sunt inteligenti, dar nu toti! Uita-te putin in jur, ce fel se comporta oamenii pe strada, injura, scuipa.Asta e inteligenta lor? Ba mai mult, se bat, se omoara.Fiecare are dreptul la o opinie dar eu nu am jignit pe nimeni. Oricum, iti multumesc inca o data si iti doresc o viata minunata.

Răspuns utilizator avertizat
| Purec a răspuns (pentru lolosaurus):

Daca vrei sa faci astfel de studii, ca sa fie relevant trebuie sa le faci cu aceeasi unitate de masura. In fiecare tara sunt prosti si destepti. Poate ca romanul nu are aceeasi educatie ca neamtul, dar asta nu il face mai putin inteligent. Sa intelegt ca daca tu te-ai fi nascut intr-un sat de munte in varful dealului si nu aveai ocazia sa mergi la scoala erai mai putin inteligent? Pe roman il duce capul, indiferent ce vrei tu sa zici. Prost nu e, doar ca sta capra cu multa placere pentru toata lumea

| Purec a răspuns (pentru Maya2014):

Hey nu am vrut sa te jignesc. Mi-am spus doar parerea ( si nu am vrut sa fiu rautacios). Poate nu mi-am gasit bine cuvintele. Ma refeream la ceva care sigur nu e o jignire. Imi cer scuze daca te-am suparat. Nu a zis nimeni ca toti sunt inteligenti. Se bat, se omoara, scuipa, injura, asta nu ii face mai putin inteligenti. In cel mai rau caz ii poti face nesimtiti, lasi si hoti. Dar repet, romanului ii merge capul bine de tot. Nu te-am facut niciodata proasta si nici nu pot sa imi permit asa ceva. Te-am facut frustrata, pentru ca nu esti de acord cu ce se intampla astazi, dar te limitezi la a observa si a sta linistita fara sa faci nimic. Tipic romanului nu crezi?

| Paulla a răspuns (pentru Purec):

Dacă românul de rând era extraordinar de deştept -sau măcar la fel de deştept ca neamţul de rând- românia nu mai era unde este. Oamenii deştepţi, chiar dacă sunt leneşi, nesimţiţi şi cum mai vrei tu, găsesc o cale să se organizeze, să-şi îmbunătăţească traiul de viaţă, ori ultima dată când am verificat România era printre ultimele ţări din Europa ca trai de viaţă.

| Purec a răspuns (pentru Paulla):

Asta pentru ca nu vrei sa vezi si realitatea. Pana si la tv se prezinta totul intr-un mod sumbru. Am vazut o tona de stiri despre cei care au picat bacalaureatul, dar nici macar una despre elevii care au luat 10. Mereu exista stiri despre violuri, droguri, prosti, manele, rromi ( suna gretos termenul), palate, cersetorie si prostitutie. Dar te asigur eu ca Romania nu este nici pe departe reprezentata de aceste lucruri. Nemtii nu sunt ei asa de destepti te asigur eu. Ai idee cati medici si specialisti it romani muncesc in Germania? Ai idee cati medici romani muncesc in SUA, Spania, Italia? Ai fost macar o singura data interesata de rezultatele olimpiadelor scolare internationale? Elevii romani exceleaza in aceste concursuri de fizica, matematica, informatica. Plus oamenii de exceptie care lucreaza sau au lucrat in Romania. As putea eu personal sa iti dau mii de persoane exceptionale din Romania, dar o sa ma limitez doar la cel mai drag dintre ei. Alexandru Pesamosca. poftim si citeste:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Alexandru_Pesamosca

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Purec):

PrentSceen-ul, te rog!
Imi vine sa pun pariu ca e de la alt test.

| Paulla a răspuns (pentru Purec):

Ba tocmai invers, voi ăştia 'patrioţi' nu vreţi să vedeţi realitate. Normal că sunt şi excepţii, oameni inteligenţi care s-au afirmat prin alte ţări(ironic, nu?), elevi care au luat 10 la bacaulaureat şi aşa mai departe. Dar sunt depăştiţi numeric de ceilalţi. Nu mă uit la ştiri, nu prea mă uit la televizor, vorbesc din ce văd EU.
Medici nu sunt şi probabil nici nu vor fi destui vreodată. Nu e de lăudat faptul că medicii români lucrează-n ţări mai dezvoltate, ca Germania sau Austria, e de rău(pentru noi). Pleacă din cauza condiţiilor proaste din România, în alte ţări au mult mai multe oportunităţi.
N-am zis că nu există români inteligenţi, care au realizat ceva important, am zis că majoritatea nu-s atât de inteligenţi. Poţi să-ţi dau şi eu sute de exemple de personalităţi străine, nemţi, franţuji, italieni, ruşi, americani, englezi etc. Asta nu demonstrează că popoarele respective sunt inteligente, ci că au avut şi persoane inteligente(ca toate popoarele, de altfel). Important e cum arată românul de rând, românul simplu, banal, nu unul superior majorităţii. Prin ăştia 'banali' ne dăm seama cât de inteligent e un popor.
Dacă eram să fim un popor 'extraordinar de deştept' lenea şi alte proaste obiceiuri nu ne aduceau niciodată aici.

| Purec a răspuns (pentru Paulla):

Imi place ca prin ceea ce zici tinzi sa imi dai dreptate. Ai adus chiar tu discutia despre lipsa oportunitatilor si conditile proaste din Romania. Dupa o logica elementara, ca sa reusesti in Romania este mult mai greu decat in Germania nu? Asta inseamna ca romanii care au reusit au fost cu adevarat elite. Ceea ce voiam sa aduc in discutie, e faptul ca strainii au NEVOIE de medicii, profesorii, inginerii nostri, si poti sa tragi si singura concluzia. Daca nu erau mai buni decat ai lor, te asigur ca nu ii dorea nimeni. Doar asa ca idee, stii ce nationalitate predomina printre angajatii Google? Ai fii surprinsa. Eu zic ca observi tu prea mult pleava societatii. Incearca sa te raportezi la clasa de mijloc si o sa vezi ca romanii sunt chiar inteligenti. Exact ce ai zis si tu, astia banali. Numai ca in categoria "banali" nu trebuie sa introduci pe aia din varf de munte cu 4 clase, curvele de pe centura, minoritarii si alde Gigi Fecali. Cel mai bun exemplu esti tu: Dupa felul in care scrii se vede ca esti o persoana inteligenta. Dai la pariu ca daca te uiti in jurul tau, la oamenii cu care iti petreci timpul o sa gasesti multi altii ca tine? Stiu ca ies mai mult in ochii aia "rai", e normal, dar crede-ma ca m-am saturat de toata lumea asta care tot trancane de rau despre Romania.

| Paulla a răspuns (pentru Purec):

' ca sa reusesti in Romania este mult mai greu decat in Germania nu' Şi da şi nu. Pe de o parte, învăţământul e mediocru (ori Germania deţine universităţi cu renume mondial, ca cea din Munchen, Ludwig-Maximilians), pe de altă parte, calitatea vieţii e într-adevăr mai rea şi poate fi nevoie de mai multă muncă(spre exemplu, sportivii noştri au condiţii mult mai proaste decât, să zicem, sportivii americani).
Am spus în răspunsul anterior că medici nu vor fi niciodată destui, toată lumea are nevoie de medici. Medicii noştri sunt chemaţi pentru că sunt dispuşi să plece, fiindcă la noi medicina nu-i la fel de bună. Nu zic că nu sunt buni, sunt buni, dar nu MAI buni.
Normal că nu introduceam toate scursuriile societăţii, introduceam oamenii simpli, mediocrii(categorie în care eu nu aparţin şi nici tu, şi nici persoanele cu care-mi petrec eu timpul -care nu sunt multe la număr-). Să luăm un exemplu, homosexualitatea. Cum e privită-n România şi cum e privită-n Norvegia? Da, de acord, e o diferenţă de educaţie, dar de ce mai deschişi educaţiei norvegienii decât românii? Eu nu spun, caracterul specific românului are cea mai mare vină pentru situaţia în care suntem, dar dacă eram extraordinari de deştepţi ne descurcam şi cu (,) caracterul ăsta.

| Maya2014 a răspuns (pentru Purec):

Dar tu? Tu ce faci pentru a schimba tara? Si tu te limitezi la a accepta tot ce se intampla ca sa nu te deranjezi sa schimbi ceva.Acum,daca stam bine sa analizam, noi ce putem face? Degeaba ne atacam daca oricum niciunul nu are puterea de a schimba ceva. Daca romanul si-ar dori o schimbare, aceasta s-ar produce, dar ei se multumesc cu tot ce se intampla.

| Purec a răspuns (pentru Paulla):

Bun si daca germanii au constientizat ca nu au destui emdici, de ce nu au scolarizat ei mai multi. Iti garantez eu ca cine lucreaza in Germania ca medic, trebuie sa fie un medic exceptional. In Germania, Elvetia, Suedia nu te accepta asa de usor fiind strain. Nu cred ca acceptarea homosexualilor tine de educatie, ci mai degraba de anumite principii religioase. Norvegia ca si celelalte tari nrodice, nu poate fii comparata cu Romania. Romania abia a iesit din comunism, a stat mereu capra in fata tuturor. Este imposibil sa avem aceeasi deschidere pentru acceptarea diferitelor minoritati sexuale si nu numai. Romania este o tara in dezvoltare. Cand vom avea si noi un sistem educational la nivelul Germaniei, Elvetiei, Suediei, atunci o sa vezi ca si romanii sunt cel putin la fel de inteligenti

| Purec a răspuns (pentru Maya2014):

Poti sa faci ceea ce este legal si ai dreptul sa faci. De exemplu, asa numita "coplata" in formula actuala INCALCA grosonal legea. Din ce oras esti? Poate ai amabilitatea sa dai o semnatura pentru a o oprii. In felul asta poti sa faci ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Purec a răspuns (pentru lolosaurus):

Am si explicat care este cauza acelui scor "slab". In Romania accesul la educatie nu este la fel ca in tarile dezvoltate din Vestul Europei. Ce ai dat tu acolo este o MEDIE pe tara, deci sunt inclusi si cei care nu au acces la educatie, si trag acel procent foarte mult in jos. Daca vrei sa faci o comparatie demna de luat in seama, compara diversele categorii de oameni, nu lua populatia ca un intreg. Hai sa luam de exemplu Canada. Are o populatie de aproximativ 31 milioane. Peste 26 de milioane dintre ei traiesc in mediul urban. In urban ai acces muuuult mai usor la educatie si la cunoastere. Acum sa vedem si Romania nu? Dupa ultimul recensamant daca imi aduc eu aminte cum trebuie, procentele erau ceva de genul 55% urban 45% rural. deci in jur de 8-9 miliaone de oameni in mediul rural. Sa nu mai spunem ca educatia e cum e in Romania. Procentele alea de le-ai oferit tu, sunt irelevante dupa parerea mea, si nu reflecta realitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| TeiiaStypayhorlikson a răspuns (pentru Maya2014):

Ai dreptate Maya1993. Esti chiar desteapta. Te astepti sa vezi in Elvetia cum o fata este violata pe strada. Am stat si eu acolo 1 an cu parintii mei si puteam sa merg linistita noaptea la 00 pe strada, fara sa-mi fie teama de vreun cocalar sau betiv. Acum, nici dupa-amiaza nu mai pot iesi ca se dau toti cocalarii la mine si la prietenii mei. Respect Maya!

| Purec a răspuns (pentru lolosaurus):

Ceea ce ai dat tu acolo se refera la o medie. Stii ce e aia medie?

Răspuns utilizator avertizat
| Purec a răspuns (pentru lolosaurus):

Si ti se pare tie ca un om care nu are acces la educatie este mai putin inteligent?

Răspuns utilizator avertizat
| Purec a răspuns (pentru lolosaurus):

Daca un om cu iq mai mic ar fi mai putin inteligent, ar insemna ca un om cu iq mai mare ar fi mai intelgient nu? Dar daca omul acela are iq-ul mare dar nu are acces la educatie cum e? inteligent sau prost?

| Maya2014 a răspuns (pentru TeiiaStypayhorlikson):

In primul rand,iti multumesc pentru apreciere! In al doilea rand sunt uimita ca in sfarsit cineva imi da dreptate, ca pana acum am intalnit numai "patrioti".Asa e, e dezastru.Cel mai grav e ca majoritatea fetelor, la cum se imbraca, comporta, sunt o invitatie la viol.Nu vorbesc de fetele care saracele chiar erau nevinovate si nenorocitii le-au distrus vietile.Eu cand aud de pustoaicele de 14-15 ani ca isi acuza profesorii de viol si apoi se afla ca de fapt ele au tras de ei, ma crucesc.Imposibil asa ceva! Oare gresesc gandid asa?

| KnowEverything a răspuns (pentru lolosaurus):

Cine a facut sondajul?! la mine acasa nu a venit nimeni.
Se fac sondaje cu 2 oameni (si aia batuti in cap ) si apoi peste tot se spune ca suntem prosti. Neah, nu cred in asa ceva (e ca si cum ai crede in horoscop)

Si daca spuneti ca Romania e o tara de nimic, voi in caz ca nu stiti traiti in Romania. Intelegeti aluzia? Ah, da, fara comenturi la adresa mea.

| KnowEverything a răspuns (pentru Maya2014):

Sunt si astfel de specimene, stai linistit(a)...

| Maya2014 a răspuns (pentru KnowEverything):

Mda,pacat de tara asta, sincer! E atat de frumoasa si ai ce vedea si daca toti romanii si-ar punea mintea la contributie ar putea sa salveze ce a mai ramas. Specimenele, care sunt mai multe decat oamenii normali ar trebui dusi la psihiatru, poate isi revin.Majoritatea vor sa se afirme si reurg la tot felul de inventii pentru a ajunge in fata camerelor. Uite asa ne trezim ca ajung vedete cele mai proate fiinte, care dupa parerea lor sunt,, frumuseti nemaivazute", de fapt niste intruchipari ale Cleopatrei.Televiziunea promoveaza prostia si uite asa ne mai miram ca tineretul o ia razna.

Răspuns utilizator avertizat
| TeiiaStypayhorlikson a răspuns (pentru Maya2014):

Nu, chiar deloc! Chiar ai dreptate. Nu putem trai la nesfarsit in minciuna. Pana la urma se afla daca acele adolescente au fost sau nu violate de catre profesorii lor. Dar le place sa fie bagate in seama. Sa zica imediat lumea : Vai, dar pervers profesorul ala! Cum sa-ti violezi chiar eleva?
Ma rog, asta este un subiect care tine de rusine! Dar cum ar fi daca s-ar mai trezi inca unul sa zica : Oameni buni, maine vine sfarsitul lumii! Sa inghete babele de frica ca au murit la cutremur sau mai stiu eu ce alte porcarii mai scot. Eu nu cred in asemenea prostie! NU vine si punct! Si daca vine, macar mi-am trait viata la maxim. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic. Sper ca nu te-am aburit prea tare. Te pup :*

| Maya2014 a răspuns (pentru TeiiaStypayhorlikson):

Nu,stai linistita, inteleg ce spui.Kiss :*

| Purec a răspuns (pentru lolosaurus):

Daca IQ-ul e o masura a inteligentei (si nu a educatiei), de ce mai intrebi?

IQ este un coeficient de inteligenta. Nicidecum IQ -ul nu iti poate spune cu exactitate cat de mult potential ar avea omul acela daca ar avea acces la educatie

| Purec a răspuns (pentru Maya2014):

Asta e cea mai tare faza ever. Acuzi femeile ca se imbraca intr-un fel sau altul si ii aperi pe nenorocitii aia de violatori. Pai eu cum dracu nu am violat pe nimeni pana acum? Poate sa fie si in pielea goala langa mine ce sunt animal? Ma opresc aici ca daca ar fi sa zic ce vreau ma baneaza TPU

| Maya2014 a răspuns (pentru Purec):

Deci din cate am observat, tu nu prea stii sa citesti bine.In fine, crezi ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Paulla a răspuns (pentru Purec):

Pentru că nu există o maşină de făcut medici? Nu oricine vrea să dea spre medicină, că-i grea şi ocupă mult timp.
Iar credinţa şi religia ţin, în mare, de educaţie(şi conform statisticilor şi de inteligenţă). O ţară care e majoritară homofobă(sau/şi altă formă de discrimnare nefondată) e o ţară plină de inculţi, indiscutabil. Sunt puţine mase de oameni de care poţi să spui că fără excepţie sunt măcar PUŢIN tâmpiţi, iar homofobii fac parte din masele respective.
Nu vom avea un sistem educaţional la nivelul Germaniei, decât dacă Germania ar stagna(lucru puţin probabil). TOATE ţările sunt în dezvoltare, nu doar România. Nu există o limită la care ajunge o ţară şi gata, e complet dezvoltată. Iar inteligenţa nu ţine numai de educaţie, poţi să deţii o inteligenţă nativă uluitoare, da' să nu fi primit educaţie deloc. să nu ştii să scrii. Asta nu te face prost, te face needucat.

| Purec a răspuns:

"Haoleu,ce ma speriasi! Nenea fantoma, spune-mi si mie cum e pe lumea cealalta"

Toate bune si frumoase. Diavolul e chiar de treaba ( nu asculta ce zic altii, tipului i s-a facut reclama proasta). Avem si internet, putem sa facem tot ce dorim. Putem chair sa alegem o persoana de pe Pamant sa o luam la noi aici. Si ghici, esti norocoasa mea, la noapte vin sa te iau

| Maya2014 a răspuns (pentru Purec):

Neah,au mai incercat si altii :-J.Nu au avut deloc noroc.Si totusi, te asteptbatting eyelashes

| DyNo a răspuns:

Hai nu zau... ai glumit sper.

| DyNo a răspuns:

Normal ca nu e adevarata...
Pe unii ii doare inteligenta, pe aia care cred ca este adevarata chestia asta...

| Maya2014 a răspuns:

Astea sunt speculatii, povesti de speriat copiii.S-a trezit unul sa spuna o prostie si hop s-a dus vestea in lume.Nu e deloc adevarat si prosti sunt aia care incearca sa o,, invoace".Nu inteleg, daca tot cred ca e adevarat ce vor sa vada? Daca le taie gatul sau nu? Omg! In fine, ideea e sa nu crezi prostiile de genuhappy

| Maya2014 a răspuns:

Fii serios! Nu mai speria baiatul.

| Maya2014 a răspuns:

Nu e vorba de test.Nu inteleg de ce tot ma ataci. Daca stai si analizezi putin ce se intampla in tara, mai ales can e vorba de copii si adolescenti.Tie ti se pare normal ca un copil de 10-11 ani sa intrebe :,, cum se excita o fata sau cum trebuie sa fac sex" atunci, ok, sunt de acord cu tine, eu sunt proasta si inteleg gresit.Perfect! O zi frumoasa iti doresc!

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Maya2014):

Nu te atac, doar iti demonstrez ca nu ai dreptate.
Daca tie ti se pare normal ca un om de 65 de ani sa nu stie ce e ala un prezervativ si nu ti se para normal ca un copil de 10 ani, care aude pentru prima data in viata lui de sex sa nu stie cum se face, (nu toti se uita la filme porno, Maya) si din care peste jumatate fac misto, atunci, ai o problema.

| Purec a răspuns (pentru Maya2014):

"Tie ti se pare normal ca un copil de 10-11 ani sa intrebe :,, cum se excita o fata sau cum trebuie sa fac sex"

Nu stiu cine stabileste ce e normal si ce nu. Dar noi cu totii trebuie sa ne punem problema din alt punct de vedere. Poate ca noi la 10-11 ani aveam cu totul alte prioritati decat sexul, dar de la asta pana la a spune ca nu este normal si sa ii condamni este ceva cu totul deplasat. Banuiesc ai in jur de 19-20 de ani, si ma asteptam de la tine sa fii scapat de vechea mentalitate paguboasa. Oameni buni SEXUL, nu este nimic tabu, nimic rusinos si nimic RAU. Copii de 10-11 ani, ar fi trebuit sa faca ore de educatie sexuala in scoala. Dar cum ele nu se fac la noi, copii intreaba aceste lucruri acolo unde au posibilitatea. Si sincer nu vad care este problema ca ei intreaba aceste lucruri. La 10-11 ani trebuie sa aiba cunostiintele necesare despre sex. Ma mir ca nu te astepti ca lor sa li se zica ca i-a adus barza. Poate ai observat si tu ca in ultimul timp copii se dezvolta mai rapid. Sunt cazuri cand fetitelor le vine prima menstruatie inainte de 10 ani. La fel cum generatiile trecute trebuie sa accepte ca lumea s-a schimbat si nu mai se casatoresc fetele virgine ( ma rog poate doar alea ale dracului de urate), asa si noi trebuie sa acceptam ca viitoarea generatie o sa faca sex de la 13-14 ani. Daca ti-ai dorii cumva sa le dai cu ceva in cap si sa devina si ei ca tine, nu cred ca o sa ai mari sanse de reusita. Dar eu iti propun sa ii intelegi si sa ii inveti sa aiba grija de sanatatea lor. Ce zici merge?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Purec):

Exista un obiect optional, "Educatie pentru sanatate", pe care l-am facut in clasa a 6-a. Cuprindea si cateva ore de educatie sexuala. La scoala generala, mereu ni se prezentau materiale educative, pregatire in caz de cutremur, de incendiu, materiale legate de siguranta in viata virtuala, s-au organizat proiecte de genul "Spune NU violentei!" si asta se petrece in judetul Vaslui, care cica ar fi unul dintre cele mai sarace (prefer termenul asta) judete. Nu mai spuneti ca in Romania nu se face absolut nimic, ca daca tu ai fi ambasador in Somalia, somalezilor li s-ar face mila de romani.
Inca mai astept Prnt Scrn-ul cu rezultatul, desi stiu ca nu mi-l vei arata s vei spune ca inteligenta nu se poate calcula cu exactitate, oricum nu iti pasa de el si l-ai facut in 5 minute, ca ai facut multe teste si, daca te-ai lua dupa ele, ai fi un geniu, insa imi pot da seama cat de mult te duce capul, cel putin in comparatie cu mine. Testul e destul de bun, doar ca nu e bine calibrat. Lasa-l pe calibrul standard- 16.

| Purec a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Acum imi dau seama ca nici nu am observat ca se poate calibra de undeva. Plus ca acel test este irelevant pentru ca nu iti cere varsta nicaieri. E un simplu fas. Nu iti dau printscreen-ul pentru ca nu are rost. Daca ai inceput sa jignesti sa sa te comapri cu mine din punct de vedere al inteligentei chiar nu merita sa intru cu tine in polemici. Vad ca oricum ai zis ca nu ma duce capul fara ca macar sa ma cunosti sau sa astepti sa vezi printscreen-ul. Educatie sexuala NU se face in scolile din Romania. Cum Dumnezeu poti sa confuzi "educatie pentru sanatate" cu educatia sexuala? Pregatirea in caz de cutremur si in caz de incendiu e un mare fas. Oricum 99% dintre oameni nu isi amintesc lucrurile alea in momentul in care sunt pusi in situatia respectiva. Educatia sexuala trebuie sa inceapa din clasa intai si sa se explice pe intelesul lor tot ce trebuie sa stie acei copii. Chiar si acolo unde s-a incercat sa se faca ceva, a fost doar un simplu balon de sapun. La noi se fac astfel de lucruri doar ca sa se mai spele ceva bani si sa isi mai ia o limuzina niste nenorociti. La fel ca proiectul ala cu "cornul si laptele", cu adevarat gretos. Educatia e la pamant. Inca de la nivelul gradinitelor e totul la pamant. Nu sunt destule gradinite, sunt multi copii care raman pe dinafara, clasa zero a fost introdusa ca "..." fara niciun studiu relevant. Admiterea la liceu si bacalaureatul se schimba in fiecare an. Programa scolara este absolut cretina ( prea stufoasa si de calitate proasta). Observa si tu ca nu e asa de greu. Un elev sta 6 ore pe zi la scoala, plus 2 ore pe drum. 8 ore sunt enorm de mult, unde mai pui ca mai exista si elevi care invata dupa amiaza si ajung acasa seara la 8-9? Religia nu are ce cauta in scoli! Bacalaureatul este prost organizat. Este inadmisibil ca elevii de la profilele tehnice sa dea bacalaureat la fel ca cei de la real.

| Maya2014 a răspuns (pentru Purec):

Ma intelegi gresit, nu e vorba ca sunt inchisa la minte in ceea ce priveste asta.Eu ti-am dat un exemplu, poate nu cel mai concret.Nu am nimic impotriva, eu la 10 ani am invatat despre organele reproducatoare, bine asta in alta tara.Bineinteles ca e ceva foarte normal si copiii ar trebuie sa fie invatati ce inseamna si cum sa se fereasca de o eventuala sarcina.Dar aici, nu e vorba de sexul in sine ci pur si simplu de preocuparile lor.Cand o sa ai un copil, eventual o fata si va ramane insarcinata la varsta de 12 ani, atunci mai vorbim.Ei nu intreaba in scopul de a se documenta ci de a aplica.Crede-ma,eu aud copii pe strada, chiar de 8 ani care vorbesc porcos si isi injura mamele.Nu e vina lor, e vina societatii.Noi ar trebui sa le dam un exemplu, dar daca majoritatea fac si spun numai prostii, cum sa mai avem pretentia ca acesti copii sa capete o educatie? Gresesc?

| Maya2014 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Pentru prima data? Sa fim seriosi, ei stiu mai multe ca noi.Nu traim in jungla, ai uitat? Fetele raman insarcinate la 11-12 ani.Degeaba luati apararea, aici e vina societatii si implicit a parintilor care nu fac nimic pentru a evita cazuri de genu.Copiii din ziua de azi sunt constienti ca nu barza i-a adus ci au iesit din burta mamei.

| Purec a răspuns (pentru Maya2014):

Ceea ce spuneam eu, venea tocmai pentru a se evita probleme de genul. Daca ar primii educatia necesara, fetele nu ar mai ramane insarcinate la 12 ani te asigur. Toate astea se intampla din lipsa de informare. Informarea este esentiala in absolut orice domeniu. Si sa nu vorbim aiureli, ca procentul fetelor de 12 ani care raman insarcinate este foarte mic, si de regula ele provin din anumite parti ale societatii.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Maya2014):

Parca n-ai fi din Romania si nu stii sa faci diferenta intre rumeno si zingaro.

| Maya2014 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Vrei sa spui romani si tigani, daca tot aperi cu atata ardoare tara.Lasa tiganii, nu mai tot dati vina pe ei.Nici romanii nu sunt usa de biserica.La ei asa e legea, eu vorbesc de romani.Si nu veni tu la mine cu scuza ca numai la tigani se intampla pentru ca e total eronat!

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Maya2014):

Nu poti vedea lucrurile in profunzime. Discutia noastra se incheie in 3, 2, 1... Pa.

| slowswag a răspuns:

Nu

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Am citit pe net ca o cercetatoare a facut experimentul asta si a fost gasita moarta a doua zi...asta se intampla daca te joci cu magia neagra si cu spiritele, nu le poti controla

| DubstepQueen a răspuns:

Am incercat(pe bune)dar cu lumina aprinsa.Cand am zis de vreo 7 ori s-au stins luminile si am inceput sa tip laughing
Nu o mai fac rolling on the floor.

| Accero a răspuns:

Mai fara misto eu ma duc si strig, si daca iti mai dau raspuns inseamna ca e falsa, daca nu...e vi la inmormantare ok?

| ContCuIntrebariCiudate a răspuns:

DDeci draga ''Purec''(nume de ciudat mitologiclaughing ) daca ai fi incercat n-ai fi iesit acum cu viata, ma rog daca exista sau nu crezi ca ea ar vrea ca legenda ei sa fie descoperita? Uita-te la Boogey Man (in romana Omul negru) si vezi ca povestile sunt asemanatoare dar stii, ce zici tu e clar ca si numele tau draga Purice

| SadBoyForever explică (pentru ContCuIntrebariCiudate):

rolling on the floor))))))))

| Purec a răspuns (pentru ContCuIntrebariCiudate):

Ai intarziat doar 2 luni cu raspunsul. Te si exprimi greu... mai incearca odata

| ContCuIntrebariCiudate a răspuns (pentru Purec):

Mda,draga 'Purec infantil' lol specific in numele tau, n-ai de gand sa taci? OK deci Bloody Mary exista si te-a salvat pe tine. Iaooleuuu

| Purec a răspuns (pentru ContCuIntrebariCiudate):

Nu ai inteles nimic..., esti genul ala de trebuie sa i se explice ironiile?

| ContCuIntrebariCiudate a răspuns (pentru Purec):

Ă?rolling on the floor Deja insisti prea multlaughing deci sa inteleg ' a venit bloody mary la tine in camera si te'a salvat de moarte ' ce'ai facut? Ceai si prajturelerolling on the floor?

| simo102 a răspuns:

De obicei mai intai se spune povestea in oglinda si apoi ii zici numele de trei ori eu am facut-o cu niste copi la un hotel si nu s-a intamplat absolut nimic doar acei copii mau pus sa spun asta apoi au stins luminile si au inchis usa (ei credeau ca este adevarat) intr-o seara nu stiu de ce la hotel s-a intamplat ceva straniu si la toti ne-a fost frica.luminile se aprind si se deschid daca faci miscare in rest nu se aprind si toti stateam uni pe fotoliu alti in picioare alti pe covor, etc apoi s-au stins dintr-o data toate luminile si o prietena a vazut ceva alb ca ar fi coborat pe scari dar nu ia vazut capul o alta prietena a simtit ca a apucat-o ceva de picior eu am simtit ca este o fantoma langa mine. apoi am fugit toti pe scari afara ca nu mai puteam de frica si apoi sau aprins luminile.toti m-au certat pe mine au zis ca eu am chemat-o da de unde ca eu am chemt-o in alta zi si am chemat-o pe la pranz

| anonim_4396 a răspuns (pentru simo102):

Fata,mi-ai dat fiori cu ce povestesti aici...
Wow.Deci poate fi adevarata legenda aia...
Trebuie ca esti tare curajoasa daca ai chemat fantoma...
In fine.Ce voiam sa zic...auzi,dar tu nu cumva ai scris gresit data nasterii? Adica in loc de 2001 ai scris 1991? Serios intreb, ca am inteles ca ai 13 ani...
Doar am vrut sa te fac atenta, nu te superi pe mine, nu?
Adica imi iesea ca ai vreo 23, ori fetele de 23 de ani nu prea mai cred in fantome...
Unele mai cred in barbati perfecti care de fapt sunt niste psihopati, dar asta e alta discutie...
Anyway, mi-a placut povestea ta.
Pa-pa.

| DevilBot07 a răspuns:

Hai ma lasi, purec

| Ingerulrebel a răspuns:

Jur ca nu exista un prieten de al meu a incercat si nu a patit nimic! Promit ca a facut-o si nu a patit nimica ca a revenit si a scris : nu exista ma e o tampenie e doar o legenda ca sa sperie copii

| OliviaLove a răspuns:

rolling on the floor))))

| Cordelia a răspuns:

Ciuară cu mustăciuuuuuuuuuuuară.

| Dobros a răspuns:

Eu tin cu tine ma...uh cand ai murit nu te-ai facut fantoma ci pureclaughing

| TDman a răspuns:

Pe bune? normal ca nu e adevarat laughingDar daca ai vecini toleranti, poti incerca. in cel mai rau caz, o sa te simti stanjenit ca strigi ca un prost in fata oglinzii laughing... fara supararewinking

| oly1234 a răspuns:

Eu,sincer am facut aceasta chestie si nu sunt moarta.