| Xanna a întrebat:

Lentilele de contact colorate dauneaza?

5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu.
Nu dauneaza daca sunt folosite cum trebuie. daca folosesti solutie pentru dezinfectat, te speli bine pe maini si ai grija, nu are ce sa se intample.

| Morphine21 a răspuns:

Daca le tii in locuri foarte murdare si dupa le bagi in ochi te umpli de microbilaughing)faci ochii cat cepelerolling on the floor)))

| Andreea_2177 a răspuns:

Nu dauneaza atata timp cat respecti normele de igiena. Vezi ca sunt mai multe detalii pe www.getwild.ro

| Bubbles_8156 a răspuns:

Nu, si am inteles ca poti pune lentilele in loc de ochelari.

| Swanhilde a răspuns:

Depinde cat le tii...
Pentru a le utiliza iti este impusa o igiena.astfel eviti infectiile.