| anonim_4396 a întrebat:

Luni avem campionat la fotbal in sala si pana la urma am prins si eu echipa. #:-s

Noi am stabilit cateva reguli:

1.Sa jucam in pase;

2.Sa nu tragem de la mare mare mare distanta;

3.Sa nu driblam in jumatatea noastra;(chiar daca avem 2, 3 oamenii buni la asa ceva)

4.Cand noi atacam 1, 2 oameni trebuie sa fie in jumatatea nostra;

mai spuneti-mi si mie ce trebuie sa facem ca sa castigam.

+ ca jucam 3 meciuri...

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ţineţi 3 oameni în propria jumătate când atacaţi şi doi la cornere. Nu vă sfiiţi să vă apăraţi cu toată echipa şi să degajaţi de-amboulea când sunteţi sub presiune.
Nu driblaţi deloc, doar pase şi şutaţi des, chiar şi de la mijlocul terenului.
Fotbalul te răsplăteşte când tragi la poartă.
Ah... şi încă ceva, pasele din prima şi 1-2-urile (dacă vă ies) sunt letale la fotbalul în sală.
Atenţie mare să nu devină vreunul din voi individualist căci fotbalul e sport de echipă.
Succes!
P. S.: Dacă ajungeţi s-aveţi un avantaj de genul 3-0 sau 4-1, nu faceţi pasul înapoi! Dacă sunteţi conduşi cu 0-3, nu renunţaţi şi continuaţi să atacaţi şi chiar să atacaţi cu toată echipa. 0-3 sau 0-9 e tot aia dar dacă de la 0-3 se face 3-3... e altă treabă.

| vernon1001 a răspuns:

Plimbati mingea repede(1-2 atingeri), asa alearga mingea si adversarul, nu voi. Jucati defensiv dar atentie la suturile de la 9-10 m si pastrati tot timpul un om cu viteza in jumatatea lor.