| SunshineSunrise a întrebat:

M-a băgat unul in seama pe Instagram cu care nu am mai avut pana atunci nici o treaba. Nu îl văzusem niciodată. Imi dădea mesaje si se comporta de parca ne stim de o viață. Din primele zile insista de mine sa iesim. Eu ii spuneam ca o sa iesim "maine" des. Dar nu ieșeam pana la urma pentru ca ori aveam treaba (intervenea ceva sau nu ma incadram în timp) ori aveam persoane cu care ieșeam deja, ma stiam cu ele. Si el pana la urma m-a blocat si imi daduse sms sa ma înjure și să imi spuna ca nu am viata sociala, nu am familie, drogata fara viitor si tot felul de cuvinte foarte grele. Eu in aceasta perioada am tot consumat anumite substante pentru ca am avut o perioadă foarte urâtă și am fost în depresie, dar nu sunt genul de persoana care sa abuzeze de ele, caci după ce mi-am revenit din acea depresie nu am mai consumat. Acel om se lua de mine pentru ca nu aveam acea dorință sa ies cu el si ma făcea oală si ulcele, ca daca vrea se p*** pe mine, ca e peste mine si era genul de om din liceul sportiv Saligny Bucuresti care se lauda ca are femei de lux cu care făcea sex si isi punea la story-uri pe Instagram cand făcea sex. Intrebarile sunt: Sa ma simt prost pentru cum m-a tratat? Eu pun la suflet asemenea vorbe. :/ Stiu ca am gresit cu substanțele interzise. Ce părere aveți de comportamentul lui? Am gresit ca i-am promis in fiecare zi ca ne vedem si a intervenit cate ceva? A avut dreptate ca sunt vai de mine si ca se p*** pe mine? E normal comportamentul lui?

31 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce sa iti fac daca bagi toti parvenitii in seama. Daca fiecare fata ar raspunde la fiecare baiat care ii da mesaje sa o combine, cum ar fi?
Nu trebuia sa il bagi in seama si gata, mai ales dupa injuraturile alea. Asa a stiut el sa reactioneze cand l-ai refuzat.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Si dupa ce ti-a vorbit urat ai mai vrut sa iesi? Serios, sunt o gramada de baieti care au un minim de educatie, meriti ceva mai bun, nu mai baga in seama toti prostii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Am 14 si sparg oglinzile.Sunt buna de film horror.
Tot TPU-ul ma urăște?rolling on the floorÎți dai seama? Crema societății laughing Tampite care cred ca rămân însărcinate dacă se masturb. eaza cu creioane, puști de gimnaziu si virgini de 30+ care au job cu norma întreaga pe site-ul asta? A, si Cireașa de pe tort :tu.
Ma duc sa caut sfoara.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci tu nu ai iesit cu el si el a inceput sa faca ca toate alea? Ignora-l si cu asta basta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deștept tipul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine asta e un compliment, pisi happy
Nu ma lua cu "fa" in privat ca nu-mi amintesc sa fi scuipat semințe împreuna.
Ce e al meu îmi asum.Curva,mda.Ca le răspund urat la unii? Normal.Restul? Aberatiile unei mahalagioaice cu limbaj si comportament vulgar si lipsit de orice urma de gust sau educație.

Răspuns utilizator avertizat
| IaninaBailanno a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te uiți la întrebările ei mai vechi ba o cheamă Maria și are 14 ani, ba e băiat, ba e față și are 18 ani acum 1 an avea 19. Probabil deține mai multe corpuri și nu știa nimeni asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea existã nu ai "putut" sa iesiti doar ca nu ti-a pasat indeajuns de mult de el incât sa iti faci timp pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când va citesc comentariile regret ca nu-s lesbi sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu știu cum arată alți oameni.N-am internet in peștera mea.
Nu răspund in sila, răspund sincer.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

In realitate as fi fugit mâncând pământul laughing
Am răspunsuri logice, tu n-ai logica.

| Raducons a răspuns:

Nu e normal comportamentul lui, cel mai bine ignora si gata.Asa inteleg unii sa vorbeasca cu fetele, Fiecare stie cum e, nu conteaza ce zic ceilalti, daca tu te vezi frumoasa inseamna ca asa e. Daca era un baiat serios avea rabdare pana ieseai cu el

| OrdanKarris a răspuns:

Foarte bine ti-a facut si etichetat. Ba chiar a gresit ca a insistat atat de mult si nu a renuntat din prima.winking

| christine99 a răspuns:

Troll

| llleo a răspuns:

Nu pune la suflet. E plină lumea de astfel de oameni.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

E un frustrat, ofticat, care duce lipsă grav de păsă. De ce știa ăla că tu bagi substanțe? Așa îți trebuie dacă ai încredere în toți cretinii doar pentru că te bagă în seamă. Când un tip e refuzat și insistă, fugi de el că-i bolnav la cap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Sau pur si simplu nu-i pasa de ea si a vrut s-o faca sa sufere.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru anonim_4396):

N-avea motive să insiste și să crizeze dacă nu îi păsa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Motivele eu cred cã au fost mai mult decât clare, la mintit.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce, nu are nicio datorie față de el. E o tipă necunoscută de pe internet și el e un tip care se bagă cu bocancii în viața ei. Dacă nu îți pasă de ea și vezi că-i proastă treci peste.

| Mihai1499 a răspuns:

Eu spun să nu. (va fi un "dar" totuși în toată povestea asta)

În primul rând, oamenii au reacții diferite la respingeri. Te-ai întâlnit cu cineva care a avut o reacție de furie, insulare și manipulare. Vezi și tu că a vrut să te facă să te simți... Nu neapărat vinovată, dar să regreți că ai ratat așa o ocazie cu cineva de un statut mult mai ridicat ca al tău. Fiind în România, nu vreau să cobesc sau să acuz, dar dacă în anii următori chiar va fi un om de succes și nu avea aere, e posibil să aibă momente în viață când îl apucă transpirațiile când trece pe lângă o secție de poliție. Mai ales cu o atitudine din asta în tinerețe. Dar nu spun că așa se va întâmpla. Știu și oameni care erau mai bădărani în adolescență, dar s-au îndreptat.

În al doilea rând, dacă lași să te macine situația, o să te consume și o să-ți facă nervi până-n ziua când îți dai seama că te frămânți degeaba. Și în ziua aia îți vei dori să-ți fi dat seama mai devreme. Simțitul ăsta prost și pica pe oameni mărește stresul, te face irascibilă, poți greși la muncă, ți se îmbătrânește pielea. Poate chiar îți vei îndepărta din prieteni sau potențiali rieteni pe viitor, dacă lași asta să te afecteze mult timp.

Iar acum, "dar" - ul. Pe viitor, nu-i mai încuraja. Spune-le simplu că nu vrei să ieși, că nu te interesează. Până la urmă, e adevărat. Vezi tu cum faci să nu sune urât, dar idea e, că dacă le dai speranțe, n-ar trebui să te surprindă că insistă. Și dacă au momente de "de ce ești așa", chiar dacă nu ai avut obligații față de ei, și n-ar trebui să te prefaci că ai avut, ei tot au depus un efort să te abordeze doar pentru că erai disponibilă. Dacă întâlnești și băieți care vor să petreacă timp cu tine, chair dacă nu ești disponibilă, și care n-au intenția să vă ducă relația mai departe, felicitări, ce am spus mai devreme e un mod de a-i sorta și exclude mai bine pe ceilalți.

Mult succes în continuare și sper să-ți fie mai bine pe viitor.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai1499 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Nu vreau să fiu nepoliticos, dar asta mi-ai spus în plus pentru că? Foarte bine că i-ai și spus că nu vrei să ieșiți singuri, dar spune-i (ah, stai, parcă nu mai ești în contact cu el) că nu te interesează să fiți mai mult decât prieteni. Nu garantez că nu va vedea asta ca o provocare, dar când își va da seama, dacă ești semi-frecventă să-i amintești asta, nu te va putea acuza că l-ai mințit.

E o diferență între "nu pot ieși acum" și "sper că nu mă inviți la o întâlnire", spusă cuiva pe care l-ai refuzst în trecut. Una are un mesaj mult mai ferm. Poate cum am spus eu prea ferm, dar te descurci tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Ce bine te descrii.

Răspuns utilizator avertizat
| IaninaBailanno a răspuns:

Eu m-am uitat în întrebările tale. De ce vorbești urât când ți se răspunde la o întrebare? Cum i-ai spus mai jos utilizatorului respectiv. Asta e problema ta că tu de la o vorbă spusă de cineva imediat intrii în "depresie". Și poți să-mi scrii în privat cine ești. Stau în București. Fii indiferentă. Pe tine prea te afectează că ai un sân mai așa sau orice altă parte a corpului. Tu atragi acel "rău" pe care îl dezvolți într-o problemă care devine o harababură în creierul tău. Zici că ai 14 ani.

| IaninaBailanno a răspuns:

Nu mă lua cu "fă". Ai întrebări în care spui că se uită toți bărbații pe stradă la tine laughing și după spui că toată lumea te insultă. După te lauzi că nu găsești sutien la cupe, iar la final spui că nu ai deloc. Nu vezi că abetezi?laughing