| anonim_4396 a întrebat:

M-a intrebat fiica-mea o chestie si dupa ce i-am dat un sfat (bun,zic eu) i-am zis „vezi? de-aia se spune *cine n-are un batran,sa-si cumpere*, corect?", si a facut „pff - asta a fost odata.".Cum „adica a fost odata?" am intrebat-o.Si mi-a raspuns ca „batranii de acu* 50 de ani erau intelepti,astia din ziua de azi sunteti niste frustrati, nouofens".
Vreau sa-i dau o replica diseara si n-am inspiratie, deci ce sa-i zic sa-i dau peste nas putin?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

E prea tarziu sa-i mai dai peste nas... sunt convins ca are o replica pentru orice ai zice.
Resemneaza-te... asa sunt adolescentii din toate timpurile.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce replica sa-i dai, fata are dreptate laughing.

| Emma30555 a răspuns:

Pe undeva poate ca are dreptate dar trebuie sa i spui ca lumea nu s-a schimbat asa mult, caci si acum 50 de ani existau oameni frustrati si acum in prezent cu siguranta exista batrani sau maturi intelepti si sa nu mai generalizeze deoarece totul e relativ

| deeeaqq a răspuns:

ți a dat ea peste nas dejawinking

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Ai putea sa nu ii raspunzi si sa nu ii intaresti argumentul cu "frustratul"... zic si eu...
sau
... data viitoare cand iti cere ceva poti sa ii spui ca: acu' 50 de ani stiai sa faci acel lucru, acum esti doar un batran frustrat.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Când îți va spune că îi este foame spune-i că vei găti după 50 de ani pentru că momentan nu ești suficient de înțeleaptă pentru a ști să gătești laughing