| DanielaPopan a întrebat:

M-am inregistrat si eu pe ucoz si daca caut pe google nu-mi da niciun rezultat(site-ul http://aintellectual.ucoz.com).Apoi vazand ca nimic nu-mi iese, am incercat sa-mi fac blog si am facut-o pe www.blogratuit.ro,analog la adresa numai ca era blogratuit.ro in loc de ucoz.com si am pus niste poezii doar pentru inceput, dar la fel nu il gasesc daca dau direct pe google.Insa,daca ii trimit cuiva prin messenger sau prin mail, blogul se poate accesa direct.Intrebarea mea este:blogul meu se va afisa pe google la cautare numai dupa ce voi avea un anumit numar de vizualizari si comentarii? Daca nu imi reuseste, imi fac blog pe blogspot.ro acolo sunt sigura 50%ca mi se va afisa pe google.Cine stie cum merg treburile astea cu blogurile si site-urile sa-mi trimita raspuns.Si inca ceva:am auzit ca se pot castiga bani pe un anumit numar de vizualizari, dar cum si-n ce circumstante? Trebuie sa ai cont bancar si sa fii neaparat major?

Răspuns Câştigător
| Brotacelul a răspuns:

Parerea mea e sa te opresti din crearea atator bloguri happy
si eu am blog pe ucoz.ro si intr-adevar, in primele 30 de zile de la inregistrare acesta nu este indexat... e o regula generala in ceea ce privesc site-urile noi... dar dupa o luna de la inregistrare, blog-ul tau o sa apara la cautare, asta binenteles, si in functie de cat continut ai. asa ca profita de timp si adauga informatii pe blog-ul tau, in loc sa testezi toate platformele existente happy
la partea cu castigurile, momentan n-am inceput sa ma informez in privinta asta, asa ca nu te pot ajuta straight face
spor!