| chiftelutacrocanta a întrebat:

M-am lasat de alcol acum o luna uuar acum am chef sa ma duc sa ma distrez undeva fara alcol, oare voi putea avea curaj sa chefuiesc asa cum o faceam cand eram alcolic?

3 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Ai luat o decizie buna! Si da, nu trebuie sa te feresti de acum toata viata de locurile unde consuma alcool sau ma rog, alte situatii asemanatoare. happy Viata oricum te incearca si trebuie sa fii constient de asta si sa nu dai inapoi. Curaj trebuie sa ai, si sa te convingi de faptul ca te poti distra si fara alcool, nu va fi la fel ce-i drept, dar va fi mai bine pentru tine.

| Clorox a răspuns:

Incearca, un chef este mai amuzant cu alcool!

| Bacemi a răspuns:

Nu mai beau deloc de cam jumătate de an, iar în ultimii câțiva ani am băut ocazional, cam 1 bere pe săptămână. M-am distrat la fel de bine. Singura chestie e să fii tu destul de autentic încât să îndrăznești să faci și chestiile pe care le făceai când consumai alcool în cantități destul de mari. E mișto tare să fii lucid și conștient de tot cese întâmplă în jur.