| Rux2000 a întrebat:

M'am mutat de curând in Germania cu prietenul meu care este major. Vroiam sa imi continui şcoala si toate astea si imi trebuia o împuternicire de la părinţi cum ca pot locui împreună. Părinţi mei find in Portugalia unde am stat si eu 9ani au fost la ambasada si le'a spus ca este imposibil ceea ce cer eu doar sa mearga in Romania la primarie sa renunţe la custodia mea. Eu am locuit cu el si in Portugalia dar acolo eram mai lângă părinţi si nu aveam nevoie de chestile astea. cunosc un baiat care la fel a facut si părinţi fetei nu au trebuit sa renunţe la ea. Mi se pare un lucu absurd. Ce ar trebui sa fac am doar foaia de calatorie pe numele băiatului

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este absurd, toate aceste legi sunt făcute pentru protecția ta.
Ești cetățean român, încă, și minor, încă. Astea nu sunt niște chestii, sunt lucruri grave și serioase. Astfel, dacă asta ți se cere, asta să faci.