| anonim_4396 a întrebat:

M-am săturat de familia mea infecta, ce bine era dacă ma nașteam într-o alta familie, mai normala.

Mama mereu ma injura și nu ma face proasta sau nesimtita efectiv ma injura și chiar ma afectează, ma face curva, panarama odată mi-a spus ca mai bine nu ma năștea și ca mai bine îl aveau decât pe fratele meu, ma drăcuie și de anul trecut ma dispera, efectiv terminata asta comentează de toti prietenii mei, zice ca ma influențează și ca am început sa ma comport urat de când eis cu ei, la început comenta de scoala la care m-am mutat ca cica sunt doar golani, după comenta de o prietena ca vai doamne nu ii place sa stau cu ea(deși era mai mica decât mine cu un an și era super cuminte), după a inceput sa comenteze de cei din gașca cu care stau în care erau chiar și copii de 8 ani și explicati-mi mie, cum ar trebui ca aceea sa ma influențeze? Și acum comentează de alți prieteni și ma face bagaboanta și din contra, mai mult eu ii influențez pe prietenii mei sa facă prostii copilărești, adică sa sunam la sonerii și sa fugim, sa lipim absorbante, sa batem în geamuri sau porți, sa aruncam cu oua etc si ma enerveaza ca comentează fără sa știe ca de fapt eu sunt cea care de obicei ii influențează. Am facut saptamana trecuta prostia de a o jigni pe o profesoara care m-a auzit, nu mi se pare chiar asa wow jignirea asta dar na, s-a revoltat tanti aia, mai exact maj eram cu câteva colege și am făcut-o grasa neștiind ca era în trecere fix prin spatele meu. Azi a sunat-o diriginta pe mama ca sa ii spună, stăteam eu liniștită în pat pe telefon și vine ea cu telefonul la ureche, și-l îndepărtează de cap, își întoarce puțin capul spre partea opusa ca sa nu se audă și îmi zice "te *** în gura ***, nu te mai las afara" și îmi dăduse telefonul ca sa vorbesc cu diriginta, am vorbit cu ea blah blah și după când termin de vorbit cu diriginta începe mama sa ii spună lucruri neinteresante despre mine cum ar fi: i-a spus ca stau toată ziua în pat pe telefon și nu fac nimic, ca am făcut și alte boacăne, ca nu o sa ma mai lase afara și tot feluri de chestii de genu neinteresante, pana și diriginta se plictisise și a zis ceva urmând sa zica și "și cu asta închei" dar normal ca toanta de mama nu încetase și tot continua sa ii zica niște lucruri neinteresante printre care a zis ca dacă nu ma maturizez ultima soluție e sa ma ducă la psiholog. Efectiv o urăsc din tot sufletul meu, și nu doar pe ea...

Fratele meu mereu ma amenință cu bătaia de parca el a fost ușa de biserica când a fost de varsta mea(are 20 de ani iar eu 13), din proasta și urata nu ma scoate și mereu dacă comentez ceva imi zice ca eu fac ce spune el pentru ca e mai mare altfel ma sparge cu bătaia, ma rupe în bătaie sau ma calca în picioare. Odata m-a bătut pana am urinat pe mine și după tot el râdea.

Cât despre tata, uneori e cam pervers și când îl enervez nu imi da palme peste fața ci efectiv imi da palme la fund sau ma amenință că mă bate la fundu gol, ok, înțelegeam dacă eram mai mica sa imi dea o palma la fund ca sa ma potolesc decât la fața dar pana la urma am 13 ani si ma simt aiurea când ma palmuieste sau îmi zice ce v-am zis mai sus.

Deci imi urăsc viata asta infecta, nu am de gând sa ma sinucid sau ceva de genu, m-am gândit sa fug de acasa pentru ca vreau doar sa scap de toti, sa fiu singura și lăsată în pace, sa merg unde vad cu ochii dar asta nu e o soluție pentru ca dacă o sa fug de acasa de unde întreținere și mâncare? Nu vreau sa ajung homles deci mda, m-am saturat de toate, vreau sa devin o data adult, sa ma angajez și sa fac ce vreau cu viata mea dar pana atunci chiar nu vreau sa mai îndur toate astea... Am uitat sa menționez ca ai mei sunt alcoolici, cu tata nu prea am probleme dar mama când bea o bere zice ca vai doamne i se deschide apetitul și de la o bere se ajunge la 5-6 sau chiar mai multe și uneori face urat când e beata. Nu știu ce sa fac crying dati-mi și voi niște sfaturi... Orice crying

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te adresezi la primărie la protecția copilului.
Dar ar fi bine să încetezi cu prostiile copilărești ca -
eu ii influențez pe prietenii mei sa facă prostii copilărești, adică sa sunam la sonerii și sa fugim, sa lipim absorbante, sa batem în geamuri sau porți, sa aruncam cu oua etc.
Asta pentru că nu sunt numai copilării, unele miroase a infracțuni, de exemplu să arunci cu ouă.

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu vreau sa apelez la protecția copilului sau primăriei, nu vreau sa ma ia, vreau sa rămân unde sunt dar vreau doar sa fiu lăsată în pace, cât despre acele prostii "copilărești" înțeleg, noi doar ne distram făcând asta dar nu am mai făcut asta de vreo 2 saptamani (de când a aflat mama), pe cea cu ouale nu am făcut-o dar tot eu venisem cu ideea și în rest nu mi se pare chiar atât de grav, noua ne era doar ca dadeam de bătrâni și ii stresam dar în rest ne distram și ne plăcea sa fugim în astfel de situații, am spus asta doar ca să înțelegeți și voi ca nu sunt influențată de absolut nimeni și într-un fel eu ii influențez pentru ca vin cu idei tâmpite dar nu ii oblig

| sadrian46 a răspuns (pentru Patriciapatricst123):

În ce constau aceste idei tâmpite?
Să faceți rău la alții perturbându-le viața iar apoi să fugiți fiindcă aveți piciooare bune, și asta să vă facă să vă simțiți bine. Vă distrați pe seama răului provocat altora. Deci fiindcă ei erau bătrâni și nu puteau să riposteze, ceea ce este o lașitate din partea voastră, o gașcă de golani, ca maimuțele din copaci. Vrei să fii lăsată în pace, deci în pace, dar tu pe alții îi lași în pace? Ai avea nevoie să te ia un pic, să înveți să îi respecți pe alții.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!