| bytzy09 a întrebat:

M-am taiat la in deget acum o saptamana in vreo 3 locuri, intr-un loc mi-a ramas un cciob de sticla deaproape un centimetru pe care l-am scos eu cu mana mea.
mam dezinfectat cu spier alea alea am pus betadina si am luat antibiotice. in zona in care am avut ciobu daca ma apas din cand in cand parca mai simt ceva (nu de fiecare data)
se poate sa mai fi ramas ceva ciob sau sa fie puroi?
acum vreo 3 zile voiam sa merg la spital da chiar cu o seara nainte m-am intalnit cu unu de la prim ajutor si a zis sa continui cu betadina si ma ma pansez si ca e normal sa fie inca umflat si sa ma doara
tot el mi-a zis ca nu are rost sa merg la spital ca o sa stau acolo cel putin 12 ore sa gasesc pe cineva interesat pentru ca ar rade de mine ca e o cheftie minora si doar daca am da mita as avea sanse sa-mi faca film sa vada daca e ceva
ce parere aveti ( cei care va pricepeti ) as putea sa mai am ceva ciob mic sau puroi cum as putea scapa de el sau dupa o sapt inca nu e normal sa treaca cu totu pentru ca tietura a fost destul de mare zic

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit. Si sotia mea s-a taiat acum 3 zile. Tot asa i-am pansat degetul cu betadina, ia antibiotice si-i schimb zilnic pansamentul. Daca te doare mergi urgent la medic.