| anonim_4396 a întrebat:

M-am uitat la Topul săptămânii și paradoxal din primii 10 vreo 4 ii am la utilizatori blocați deoarece mi-au dat niste răspunsuri de oameni nesimțiți și din câte am văzut cam astea sunt răspunsurile lor în general. După ce valori de bazează acest site de sunt acei utilizatori în top?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, imaginea topului induce in eroare pe mulți din afara siteului, ori pe începători.
Cei care nu știu, cred că number 1 din clasament e "the best" și ultimul e "the stupidest" Nu e cazul.

Pe TPU, clasamentul nu se stabilește in functie de valoarea răspunsurilor unui user.
In topul săptămânii/lunii/anului/ se ia în considerare CANTITATEA răspunsurilor, nu CALITATEA lor.

Calitatea userilor incepi să o descoperi treptat, dacă rămâi pe site. Iti faci un top personal.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După aprecierile altor useri.

| Celcestietot a răspuns:

Salut, sunt eu numarul 4 din top XD. Se cumuleaza puncte la fiecare actiune efectuata pe site, pana si la accesarile intrebarilor.