| stefiiii3 a întrebat:

M-am uitat putin la televizor si sunt putin trista de ceea ce se intampla. Ieri, daca nu ma insel, Arafat a evacuat un spital din capitala pentru a-l face pentru persoanele de covid si ma gandeam, de ce ai face asa ceva? Asta trebuie anuntat, oamenii nici macar nu stiau ce se intampla si de ce. Asa dintr-o daca sa evacuezi un spital de oameni cu totul felul si probleme, operatii si multe altele...
Voi ce parere aveti in legatura cu ceea ce se intampla in Romania la momentul actual?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

O prostie.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca de obicei prostii conduc tara. Daca vrei copii fericiti du-te intr-o tara civilizata unde isi permit un viitor decent sa prospere si sa nu aibe greutati administrative sau birocratice. RO mai mult e pentru destrabalare si curvie mai pe scurt tara de burlaci si panarame

| stefiiii3 explică (pentru mgtow):

Inteleg ce spui, dar daca pleaca tot ce este bun, ce se va alege de Romania? Prefer sa fiu patriot, sa raman aici si sa incerc sa schimb ceva decat sa plec si sa las balta o tara asa frumoasa si cu un potential extraordinar in unele domenii (agricultura, trurism etc.).

| mgtow a răspuns (pentru stefiiii3):

Si eu ma intorc inapoi in 5 sau 6 ani aproximativ

| stefiiii3 explică (pentru mgtow):

Ok

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o idee foarte buna!
Daca s-a hotarat evacuarea unui spital, inseamna ca au gasit locuri pentru bolnavii din acel spital, la alte spitale. Nu sufera nimeni si nu maore nimeni dintr-un mutat!
Apoi, un spital DOAR pentru bolnavii de covid este vital, mai ales in plina pandemie.
Treaba asta trebuia facuta de acum 1 an si totul ar fi fost mult mai bine.

| stefiiii3 explică (pentru Violleta2022):

Dar nu este ok ceea ce au facut, puteau sa anunte macar cu o zi inainte ca lumea sa stie ce are de facut, lumea, practic, s-a trezit in strada.

| Violleta2022 a răspuns (pentru stefiiii3):

Nu-ti fa tu probleme ca s-a anuntat din timp, doar ca nu li s-a dat raportul fiecaruia in parte, cu fiecare pas al mutarii.

| stefiiii3 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiam despre asta.