| anonim_4396 a întrebat:

Ma framanta iar si acele ganduri negre. ma simt iar urat de toata lumea, urat de mine. de ce? ce se intampla?

10 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Mă simt în aceiaşi stare.

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Vrei sa ne intalnim la un bar sa ne inecam amarul?

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=1eNFkzXEHUE
prefer să ţin pentru mine :-j
Să-mi înec amarul în muzică.

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Atunci voi canta singur prin baruri. si din cand in cand am sa beau un pahar si pentru tinewinking
fie ca drumurile noastrea sa nu se termine aici happy

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Să bei şi pentru mine! happy

| CorinaD a răspuns:

Buna! Dupa cum suna intrebarea,cu siguranta esti adolescent. Explicatia pentru starea ta ar fi urmatoarea: paranoia si teama de a nu fi marginalizat. Paranoia este cauzata de un factor minor care insa,cand i-a amploare,se poate dezvolta in mai multe feluri,ba chiar iti poate marca existenta pentru o buna perioada de timp. Sfatul meu este sa incerci sa te impaci cu tine, sa fii optimist, doar asa poti depasi acesta stare. Totul este de ordin psihic, trebuie sa iti impui, autosugestia conduce aceste simtiri.

| anaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu ma simt la fel acum...cum ai reusit sa treci peste?

| anonim_4396 explică (pentru anaaaaaaaaa):

Sincer nici nu mi am dat seama pana acum ca am trecut peste. am facut doar lucrurile care imi plac, am incercat diferite activitati pana le am gasit pe cele care mi plac ( de la sporturi pana la teatru ), in aceste grupuri sociale mi-am facut diferiti prieteni, si in cele din urma m am impacat cu mine, imi place cine si ce sunt. asta trebuie sa incerci si tu sa faci : sa ajungi la nivelul la care atunci cand te uiti in oglina sa zambesti. dupa urmeaza performanta. bafta.

| anaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mie imi place cum arat..nu e asta.dar cred ca de prea multa plictiseala, n am mai iesit pe nicaieri de vreo doua saptamani

| anutza1 a răspuns:

Buna Alexandru...happy Trebuie...sa fii in primul rind optimist si sa incerci sa te apreciezi pe tine insuti, sa iti placa cum esti.Astfel viata iti va parea mai usoara.Succestongue