| anonim_4396 a întrebat:

Mă gândesc cum lumea din tara asta plătește taxe și angajații primăriei se duc în vacanțe de cate 100 milioane pe bani publici sub pretextul unor cursuri. E sexy

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au și ei nevoie de o relaxare, că munca în primărie e grea. Iar dacă nu e voie oficial și legal, caută și găsesc pretexte. Peste tot e la fel. Merge primarul la orașul înfrățit din Japonia, ia și secretara cu el, și câțiva oameni de afaceri. Iar gazdele, știind pentru ce au venit ei de fapt, le fac și un mic program turistic. Așa că nu numai că te gândești, dar chiar așa se și întâmplă. Iar taxele pentru asta sunt colectate, printre altele.