| LostForForever a întrebat:

Ma prins cotrolorul ca nu aveam masca și uite așa am loat amenda iar ))) 4 polițiști și 2 cotrolori și eram singurul care nu aveam masca ))) băiatu fără masca jos ))) eram săi spun jos tu dar am zis sa fie pace )))

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bine ai făcut, mai bine jos, decât război. Dar dacă vrei să lupți și tu cu covidul, mai bine mască.

| LostForForever explică (pentru sadrian46):

Acuma am masca o iau mereu cu mine nu mereu da dar o lasă acolo in geanta când văd controlori daca am noroc îl pun repede

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... se intampla, daca legea zice sa ai masca, de ce nu ai avut masca? :/

| LostForForever explică (pentru DoarBogdan):

Ai dreptate știu ce vrei sa zici

Aveam masca la mine doar ca era in buznar și când mau văzut mi-au spus jos băiatul fără masca direct nu mai avea nici răbdare sale mai explix nimic am zis lasă așa ca oricum îmi da amenda chiar dacă scot masca era prea tarziua era somnor și asculta la muzica și nu mai conta nimic oricum ma asteptam o data și o data sama prindă ca de multe ori mergeam fără masca și azi dimineata a foat ziua aia in care mau prins oricum cred ca este bine ca s-a întâmplat.așa am mai lot aer era aglomerat autobuzul asta e o plătesc când iau salariul

| LostForForever explică (pentru DoarBogdan):

Eu sunt gras am fălci și când port masca ma sufoca puțin astăzi era și calda bătea sorele sunt in fata mea din geam sincer nici nu-mi pasa ce va urma așa ca este vina mea ca am loat amenda pana la urma oamenii aia și-au făcut treba nu ai nicio vina ei din asta e meseria lor nu-i judec

Înainte eram obez rău aveam 101 kile și ceva doar in 8 luni fără sport și dieta fără sa renunța la cola și cipsuri și ciocolată am reușit sa ajung la 78 și ceva eu mănâncă dulciuri de fel nu fug de ele uneori bagă o cicolata un energizant dar de mult timp nu mai mânca aproape deloc cred ca mise împlinește dorința ))))) ma duc pe Andromeda )))) calea lacteie ))))

| Wr3nch a răspuns:

Ghinion. Pacat ca nu umbla mai des, sa ii dea jos pe toti cei fara masca.

| LostForForever explică (pentru Wr3nch):

Pai după ce m-a dat jos cu amenda câțiva metri in fata era alt autobuz auzeam cum vinea atubuz ăla lalta din spatele meu as aca am încetini mersul puțin și când a deschis ăla ușile imediata am sărit in cealaltă autobuz și se uitau după bine )))) am loat 100 lei amenda când iau salariul plătesc asta e

| Wr3nch a răspuns (pentru LostForForever):

Data viitoare cumpara si tu o masca de un leu sa ai pentru mersul in autobuz si iesi pe profit.

| LostForForever explică (pentru Wr3nch):

Mi-au dat ei una de la ei apoi mau întrebat un lucrez și le-am spus și mi-au zis ca pe data de 28 asta luna asta o sa fie închis locurile de munca din nou și mau intranet deca am făcut vaccinul le-am spun ca da dar ni aveam documentul la mine era acasa și doar cei vaccinați vor putea sa lucreze in continuare e bine așa

| EcceHomo a răspuns:

Dacă i-ai fi spus asa, aveai suma respectelor mele, dar nu o ai.

| LostForForever explică (pentru EcceHomo):

Stai liniștit nu-i nimic ca nu am respectul tău

| JustPaly a răspuns:

Trebuia să le dai o sawurma cu usturoi