| Adelaida_3930 a întrebat:

Ma, sunt noua aici, ajutati-ma si pe mine sa inteleg mai bine acest site!

2 răspunsuri:
| ilisium a răspuns:

In general, daca ai neclaritati in rezolvarea unei probleme, poti pune o intrebare pe site, iar userii in masura sa iti raspunda in mod folositor, o vor face, alaturi de ei vor fi si cei care nu sunt capabili sa o faca, apoi alegi din toate raspunsurile unul satisfacator, sau nici unul in cazul nefericit in care nu te lamuresc, o iei de la capat sau rezolvi problema singura dupa cum consideri ca e mai bine.
Pe cealalta parte a monedei se afla raspunsul la intrebarile puse de alti utilizatori. Astfel gasind o intrebare careia ii poti raspunde in mod folositor ar trebui sa o faci pentru a contribui si oferi ajutor comunitatii TPU.
Afterthought: credeam ca site-ul este suficient de intuitiv.

| pacalici a răspuns:

Cu an ceputul pui o intrebare cum o pusesi si pe asta si a-ti va raspunde unul din noi sau tu a-mi vei raspunde la o intrebare de o pun eu. O sa anveti si u pe parcurs.