| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce pestii sunt asa de ai dracu si rai! Nu am vazut si eu un peste mai ok la caracter, se poarta urat cu alea, le bate, chiar toti sunt asa?! Sau poate nu stiu eu dar or fi.

61 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Peștii de acvariu? Oh, nu, cei de pe variantă și marginea șoselei. Nu prea știi de ce nu se legalizează treaba la noi. Sunt venituri mari acolo și nu vor să plătească impozite.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Nu se legalizeaza ca sa aiba politia si altii mari spagi! Daca devine legal, nu mai poate lua spaga.

| Drimmero a răspuns:

Cum ai vrea sa se comporte un infractor, un gunoi al societatii si o plebe?

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai da ma dar totusi, de ce doar gunoaiele sunt pesti, cam asta era ideea, eu daca eram peste puteam sa-mi fac treaba okey la alt nivel, fara sa fiu gunoi de exemplu. Dar vorba lui Gabi, or fi si okey dar nu se zice de ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca persoanele care nu sunt asa... nu ajung pesti big grin
Simplu si la obiect.

| Mosotti explică (pentru DoarBogdan):

Nu neaparat, asa si eu m-as putea apuca de asta, nu conteaza ca nu-s birjar, n-am avut ocazia, dar nu stiu daca m-as fi abtinut sincer. Nu vad nimic rau in a face asta! Protejez niste fete care vor sa faca asta de buna voie, si imi iau si eu partea, aia e.
Dar nu sa abuzez de ele, asta clar.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Asta in teorie, dar sunt curios daca chiar exista o asa persoana big grin

| Mosotti explică (pentru DoarBogdan):

Adica? Pai poti sa nu fi birjar si sa fi peste, ce are? E o sursa de bani buna, daca ai fete care vor, nu abuzezi, e okey, ele fac treaba, tu le protejezi, e okey.
Ce, eu n-as fi daca as avea ocazia?! Decat sa muncesc pe nimic la vreun patron, mai bine asa.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Pai stiu, ai dreptate aici. Dar chiar asa se intampla in realitate? Cate persoane au facut asta in realitate? Ca nu asa multe.

| Mosotti explică (pentru DoarBogdan):

Nu stim! Doar nu ai verificat tu toti pestii din lume, or fi si pesti okey, decenti dar fermi, evident.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Sa speram ^_^

| Mosotti explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu vad de ce n-ar fi logic vorbind, iti cauti fete care vor si au nev de protectie, fara violenta, fara fortat, iti faci echipa care vrea bani multi castigati usor, le dai mai mult sa renteze si pentru ele si sa le motivezi, si tu iei ca si asa iei f mult, nu e nevoie sa fi calic ca prostu, si merge treaba, la o adica.

Decat sa lucrez ca programator cu 2000 euro lunar de-mi sar capacele, mai bine pe 10 mii lunar nefacand mai nimic. Si fetele la fel, in loc sa ia 500 E la munca, ia 1500 la mine.
E doar un exemplu.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Mosotti):

Corect, nu am zis ca nu ar fi fain big grin

| Mosotti explică (pentru DoarBogdan):

Pai da.

| Mosotti explică:

De ce este stupizenie?! Argumenteaza daca poti. Eu doar am intrebat, aia e, am voie sa ma mir, sa intreb ce nu pricep.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai nu ai vrea sa se auda in presa de aia buni, nu? Sau ce, sa isi faca blog si sa povesteasca despre cum e viata de peste bun? Sa isi faca fetele canal de YT si sa ne zica despre pestii buni? big grin

| Sofer a răspuns:

Banul sa iasă. Un peste când e tare nu se mai numește asa ci rechin.

| Mosotti explică (pentru Sofer):

Nu asta e ideea ca banu sa iasa, eu m-am intrebat de ce pestii sunt asa birjari, ca asta stim ca banu sa iasa.
Poate sa iasa banu si sa fie unu cu care cand vb sa vezi ca e in ordine, care nu are aer birjaresc. La asta ma refer, nu despre interesul lor.
Nu am intrebat de ce nu le pasa de pprostituatele lor, ca atunci puteai zice "doar banu sa iasa conteaza".

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru ca la așa meserie, așa birjari.

| Mosotti explică (pentru TamplaruAnisoara):

E o meserie ca oricare alta, nu vad de ce neaparat sa se asocieze cu birjarii.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Mosotti):

Așa a zis si Visinescu la Tribunal. Daca mai trăia, si era mai tânăr poate e angaja di ca peste. Aceiași minte!

| Mosotti explică (pentru TamplaruAnisoara):

Pai are dreptate, nu stiu de unde ideea ca nu e okey meseria asta. Atat timp cat nu faci rau altuia, e ok cam tot, si prostitutia, si videochat, si ingineria, sunt meserii ca oricare alta.

| Emma30555 a răspuns:

Fiindcă ei vor sa domine, e o categorie proasta de oameni care nu au educație, morala, caracter, asta nu e o afacere legala, ei se poarta asa ca să domine, sa bage frica în prostituate ca ele sa nu prindă curaj, sa comenteze, sa refuze clienți sau sa ceara bani mai mulți, sau sa plece când doresc. E un fel de sclavie iar ei nu se pot numi oameni, sunt niște infractori. Probabil ca mai sunt și alte categorii mai ok

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Mda, or fi si mai okey, la asta ma gandeam si eu ca ar trebui sa fie.

| StrongHeart a răspuns:

Am auzit o poveste care iti zice cam cat de ai dracu sunt unii.
SI cred ca povestea e destul de comuna in lumea interlopa.
Un peste si-ar fi batut atat de tare femeia pana nu a mai stiut de ea si ar fi lasat-o in frig sa inghete.La urma,in momentul ala de dezorientare,in care se simtea batuta,torturata,distrusa, i-a adus o patura si i-a dat sa manance ceva si a sarutat-o pe frunte.
Femeia, atat de chinuita era si atat de disperata si in mare nevoie de afectiune era in momentul ala, incat a uitat complet ca acelasi care i-a dat patura si mancarea calda, o snopise in bataie pana la sange si o umilise. Povestea e adevarata si nu este singurul caz.
E o practica cunoscuta, chiar folosita in domeniul militar.Iti face psihicul atat de varza,incat poti efectiv sa creezi ce personalitate vrei tu in persoana respectiva,pentru ca de la soc si trauma, creierul suprima amintirile urate si ajungi sa dezvolti sindromul StockHolm.Documentati-va despre mk ultra,a fost folosit de agentia CIA.
Se spune ca folosind astfel de tehnici ei creeaza orice personalitate vor in alti oameni,un artist care sa transmita orice mesaj vor,un sclav sexual,un hitman,absolut orice,cei care fac nebunia asta,adica sa controleze persoanele astea abuzate se numesc handlers si sunt peste tot,in guverne,corporatii,entertainment,domeniul militar,etc.
Asta ne spune cata groaza si frica ne inconjoara.
Deci oamenii sunt rai ca asa sunt ei,nu doar pestii,poate fii un om imbracat bine la costum, respectat de oameni, iar in timpul liber sa jupoaie pielea de pe alti oameni pentru satisfactia proprie.
Nu aveti incredere in nimeni, decat in instictele voastre, cand ceva iti spune ca nu e in regula ceva cu o persoana anume, e destul de probabil sa fie ceva subconstient care iti spune adevarul si anume ca persoana respectiva e periculoasa.

| Mosotti explică (pentru StrongHeart):

Da, insa pestii sunt din cale afara de rai.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu știu man, nu-mi place peștele că mă bate

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu toți sunt așa. Și peștii e un termen vag, nu trebuie sa o puna sa se prostitueze sau alte chestii ilegale. Alea e cea mai joasa speță de pesti. De cele mai multe ori țigani împuțiți.
Mentalitatea unui peste adevărat e cum sa o folosească pe aia, ce potential are in afara de sex. Pun pe ultimul loc sexul, spre exemplu sa zicem că ai un restaurant și angajezi niste femei frumoase pentru a-ți atrage clientela. Într-o relație de peste, femei e una in care ambii au de câștigat.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ma refer strict la cei care au prostituate, la aia am observat ca sunt cam uni si unu de birjari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti care.i stiu eu sunt casatoriti cu fetele lor si par sa se comporte ok cu ele.
Le invata cu lux masini boabe alea alea si le pune la produs
De droguri si aventura ele nu mai refuza se simt bine asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca curva este privită cu dispreț de societatea în care trăim și implicit de proxeneti?
Cel puțin eu asa stiu, ca orice fata care se vinde ușor pe bani multi e o fata considerata usuratica, proasta, depravata smd.
La scara de bloc despre asta se vorbea.
Iar scopul proxenetilor este sa își facă banii murdari cu femeile murdare, doar ca banii sunt iubiți și femeile nu.
Fac excepție la regula pentru fetele tinere care sunt racolate de proxeneti din rea vointa cu forța pentru a fi duse la produs.
Acelea cred ca sunt condamnate sa execute orice ordin, poate chiar cel mai oribil lucru posibil într-un act sexual.
Era chiar un documentar despre o minoră racolata care a fost forțată să mănânce ani la rând fecale umane.(nu mai stiu care)
Omul e mai rau ca animalul.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Daca pe ccurve le urasc unii, nu e neaparat sa le urasca si el pestele zic eu, uite, de ex eu nu le dispretuiesc deloc, nu vad de ce as face-o.
Pai si omul nu sunt toti la fel, de aia ma mir ca din 100 de pesti par ca 100 is la fel, rai, violenti, ar trebui sa fie sa zic macar 10 okey, dar sigur care sa se impuna serios dar linistit si fara prea multe birjareli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Păi cred ca în funcție de afacere.
Daca afacere da randament, și asta datorita unei fete frumoase, atunci cred eu, ar iubi-o.
Dar cand o vede și urata și afacerea lui la pământ și neînsurat și cu probleme, atunci ura lui își va pune amprenta pe ea.
Eu am obs ca, daca esti frumos esti mai apreciat, și cum proxeneții racoleaza mai mult numai progenituri, evident ca nu poate fi apreciată o femeie urata și depravata sau neacceptata de lumea în care trăim.
Ce? Crezi ca oricine s-ar face de rusine în familie, la prieteni smd pentru niste verzisori? Nu.
Decât cele care vin din familii depravate, cu neajunsuri și care nu le-au oferit acestora iubirea îndestul cat sa le confere un mediu oportun spre un viitor strălucit.E doar parerea mea.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Eu nu inteleg de ce sa-mi fie rusine sa fac asta la o adica, e o meserie ca oricare alta pana la urma, asa ca asta pica, decat sa muncesc pe nimic pentru altul, mai bine pe bani mai multi sau pe cont propriu tot cu bani mai multi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi...dar de ce sunt denumiți "pești"?

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu stiu de ce-s numiti pesti si nu vaci sau oi.

Mai ai raspunsuri si aici:

https://www.tpu.ro/afaceri-financiar/de-ce-proxenetii-se-numesc-pesti/

| Vikaa a răspuns:

Haha,initial credeam ca vorbesti de zodia Pesti.
Vorbind de pestii aceia, nu e niciunu calumea, gandeste-te ca stau pe spatele unor femei si eu numa stau si asteapta sa curga banii, tu crezi ca astia de le iau si le duc pe unde stiu ei au mila, nu? Toti sunt asa, interesul e doar sa faca bani

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Nu, dar poti avea interesul sa profiti si sa fi asa calm, linistit, si cand vb cu el sa nu fie taranoi, nu trebuie tam tam ca la birjarie. Si afaceristii de multe ori trag pe concurenti, desfiinteaza concurenta, falimenteaza adica fac rau, dar au alta aliura, nu de tarani borati, la asta ma refer.

Adica nu o sa-i vezi cu "beeeei te fac sa moara tata...". Cand discuti cu ei, sunt okey la comportament. Dar pestii sunt praf.

Era o romanca in Germania pe care o stiam noi, si ne-a trimis la fostul ei amant care era peste aici in Bucuresti sa ma distrez si eu cu una, adevarat ca, cu mine s-ar purtat ok, dar tot de taranoi avea aliurea! Nu era..ala rau dar mai elevat, si nu era tigan.
Adica dorinta de bani, lacomia, nu are neaparat legatura zic eu cu, cum te prezinti.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Mosotti):

Auzi 'sa ma distrez cu una'...
Cand o sa înveți sa nu mai vorbesti despre o femeie ca despre un obiect atunci sa te aștepți ca acei monștri sa se poarte ca niste ființe umane.
Si, apropo, nu iti permite intelectul sa 'te distrezi cu una' cu care nu s-au mai distrat cateva sute inaintea ta? Ca din 6 miliarde jumatate sunt femei.

| Mosotti explică (pentru Mogiojojo):

Pai zic in contextul in care si ele vor sa se distreze, zic la general, ca acolo e normal. Cand facem ssex nu ne distram?! Si femeia si barbatul, a te distra nu inseamna ca, ne consideram reciproc obiecte!
Iar acolo la alea platite na, aia e meseria lor, vor bani, aia e. Dar astea nu inseamna sa se poarte ala rau cu ele, la asta ma refeream.

| Dragosdoar a răspuns:

Atata timp cat nu exista o lege care sa consolideze prostitutia intr-o tara, prostituatele se dau pe mana unui badaran care denota amenintare. Nu le trebuie un gardian cu bune maniere si bland, care incearca sa rezolve neintelegeri pe cale amiabila. alea au nevoie de un mistret care induce frica in caz ca unu vrea sa le faca rau unu ca si client. Parerea mea.

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Si asta e adevarat insa poti sa te impui si rasat fiind. Nu doar cand te uiti la figurile lor sa iti dai seama ca-s birjari, cam la asta ma refer.
Dar na, aia e. Si cum stii ca un client le face rau? De multe ori nu prea stii, daca e undeva intr-un ap, eu am intrat in garsoniera am incuiat usa, am lasat cheile in usa si puteam sa-i fac orice la o adica, apoi am plecat si dus am fost, nu era nimeni pe palier sau in casa (ca m-am uitat).

Deci nu in toate cazurile poti sa-ti aperi fata, chiar si in masina, ii face rau, o arunca din masina si plecat ramane, e riscant.

| TFL007 a răspuns:

Pentru ca asa le place la c urve sa le maltratezi sa iti bagi poola in mortii lor de taraturi rolling on the floor)

| TFL007 a răspuns:

Pestele pentru o tarfa e ca un camatar de la care ei banii cu dobanda, numai scapi veci pururi

| Mosotti explică (pentru TFL007):

Daca la c urve le place, atunci e okey, sa nu se mai planga! E, daca vrei mai scapi, dar si ele se complac.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

E usor de zis ca se complac, realitatea e ca multe efectiv nu au nici o cale de iesire.

| TFL007 a răspuns (pentru Mosotti):

Mai bine o bataie zdravana de la un peste interlop decat un fu tai in grup cu toate gorile lui sad chiar ar fi prea mult si pentru o curva nu crezi

| Mosotti explică (pentru GabiDumitrescu):

Mda, e posibil si asta, insa sincer ele s-au bagat acolo.

| Mosotti explică (pentru TFL007):

Pai da, dar nu are sens sa se comporte asa urat totusi zic eu, sunt si alte cai.

| TFL007 a răspuns (pentru Mosotti):

Ba da, pentru ca majoritatea se cred femei independente, merita aduse cu picioarele pe pamant sa le aminteasca cineva ca sunt niste taraturi ordinare

| Mosotti explică (pentru TFL007):

Pai si nu e normal ca omul sa fie independent?! De ce-s taraturi? In ce sens?

| colonelumorteni a răspuns:

Era unu care chiar combina niste fete cu alti baieti si ai iesea si lui ceva.E un tip rautacios dar e doar asa fara fapte de violenta.Ia iesit si lui ceva exista deci cred ca si de aia doar asa

| Mosotti explică (pentru colonelumorteni):

Zicea Montana de pe Youtube ca proxenetii aia sunt oropsiti, cica vin cu gagica lor, inchiriaza doua camere, una de lucru, alta la hotel, costa cam 200 E/noapte ambele, pe aia o pune la produs, cat e la produs, ala sta intre 12 si 5 dimineata (deci 17 ore) pe unde o fi pe drum, trebuie sa fie aproape ca sa intervina in caz de ceva, si nu totdeauna camera de hotel e langa aia de lucru care nu e in hotel.

Cica mai rar aia la care merge treaba.
Insa el nu a vb de aia care au mai multe, nu stiu de ce.

| colonelumorteni a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru ca de fapt pestele nu are niciuna.Toate sunt independente sau majoritatea.Pestele posibil le face rost de clienti.Si aia cu rautatea si violenta nu prea e pe bune.Ce sa zica si prostituatele dupa razia politiei? Ca sunt vinovate sau ca e el?

| Mosotti explică (pentru colonelumorteni):

Pai ele zic ca el e vinovat.

| florincroitoru a răspuns:

Nu e întrebarea stupidă ci unele răspunsuri.

| florincroitoru a răspuns:

Peștii sînt foarte răi pentru că ei provin dintr-un mediu rău ca și. Vorbesc de peștii noștri. Peștii din Occident, care se învîrt în medii mai curate, nu sînt așa de răi.

| Mosotti explică (pentru florincroitoru):

Aaa, deci in afara e mai altfel, e okey atunci. Insa la aia sunt bordeluri legale dar sunt si din alea pe strazi, e adevarat.