| Florentina9210 a întrebat:

Ma tot uit la baietii astia care desii sunt intr-o relatie, fie ea scurta sau lunga, fie serioasa sau nu, continua totusi sa dea mesaje altor trei mii de fete, si nu prea pot sa-i inteleg, de ce fac asta. De ce sa tot insisti si sa trimiti mesaje altor femei, cand poate fata ta, asteapta cu orele cate un mesaj de la tine. Ce fel de om esti tu? De ce nu o inviti pe ea la " un suc, o plimbare in parc sau la un film "?

De ce sa iti bati joc intr-un fel ca asta de fata ta? Oare de ce sa te complici, cand este atat de simplu si minunat sa ai grija de femeia pe care ti-ai ales-o la inceput, sa o iubesti neconditionat si la bine si la rau? Doar pentru un pariu sau pentru a vă demonstra voua ca puteti cucerii si alte fete pentru a le arata prietenilor sau cunostintelor voastre cand iesiti la o terasă sau la o bere, ce combinatii mai aveti voi pe facebook, instagram sau wapp?

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa cum am mai tot spus omul nu e monogom aici vorbesc de ambele sexe,dversitatea nu putea avea legatura cu monogomia, femeile au fantezi mai profunde,dese ca barbati,isi doresc femeile mai mult sex ca barbati? da, eu sunt convins ca da doar ca femeile nu sunt atrase de majoritatea barbatilor, putem spune ca ambele sexe se mint ca suntem monogomi, omul e o fiinta sociala adica el sta cu cineva doar social dar sexual are dorinta mereu activa, dar dragostea opreste dorinta sexuala, desi sper ca ai inteles ceva, monogomia e o mare minciuna promovata de societate, religie s-a dovedit mai mereu ca nu e asa omul e facut sa aiba parteneri mai multi nu exista vreo specie monogoma pe viata pe pamant noi suntem tot o alta specie nu suntem aliens sa stii

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Pai si de casatorit? Doar nu o sa stai toata viata sa umbli din partener in partener. Trebuie sa iti faci familie.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Ideea unei famili a fost inventata de om si se dovedeste ca e o amagire, in toata istoria doar prin misogism dus la extrem sa reusit ca femeia sa stea cu un singur barbat, de fapt nici o femeie nu ar sta cu un barbat mult timp dar din cauza religiei, societati ea se simte obligata sa stea cu el, se compromite de fapt, numai vorbesc ca multi stau impreuna ca avem copii impreuna si na ce ar spune prieteni sau familia, omul e monogam social el poate avea o relatie cu cineva sociala dar nu sexuala o viata

| Staind a răspuns (pentru Florentina9210):

Trebuie sa iti faci familie?
De ce?

| Florentina9210 explică (pentru Staind):

Pentru ca la un moment dat o sa te saturi si de umblat si vrei sa ai copilasi sa iesi cu ei in parc etc.

| Staind a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar "trebuie" ala, nu suna cam obligatoriu?
Oh, ai o varsta - zbang familie!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Atat barbatii, cat si femeile sufera cu totii. Nu e pe lumea asta barbat sau femeie care sa nu sufere in dragoste, degeaba tot zic ei ca sunt insensibili, duri, etc ca sunt praf toti daca nu pot trece peste relatie. Increderea se castiga greu, uneori se poate castiga usor, dar asta depinde de persoana si cat de credibil si strasnic esti tu!

| Florentina9210 explică (pentru Staind):

Nu vrei ma sa iti spuna copilasii ''tati, ne dai bani''? laughing

| Drimmero a răspuns:

Barbatii stiu sa castige increderea unei femei imediat, ne sta in vene acest lucru! Cat despre problema ta, ca barbat iti spun ca poate sa fie o cauza: Plictiseala de o persoana si incearcarea de noi senzatii, dar nu cred ca e neaparat pentru toti asta.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asa o fi cum zici tu. Iti vine sa crezi ca postarea aceasta a fost ''gandita'' de un baiat? Mi-am permis sa ii dau copy\paste sa vad si opiniile celorlalti.
Cat la capitolul ''barbatii stiu sa castige increderea unei femei'', aici te contrazic. Nu toti sunt in stare! Vorbesc din experientele mele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aceste lucruri se discuta doar intre baieti laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

La o bere, alea, alea, aa? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Sau pe net laughing
La bere vorbim de alte alea. A... trebuie sa bei o bere cu noi sa intelegi laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Nu consum alcool. happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Vorba vine...
Dar daca nu vrei, inteleg sad

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă vorbeşte cu alte fete, amice, nu văd nimic greşit în asta.

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Aha, ''amice'''. Mai exista prietenie?

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Este? big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru Florentina9210):

Mai există.Eu dacă aş avea acum o relaţie aş continua să vorbesc şi cu amicii mei pe care îi cunosc mai demult.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da,la fel şi pentru fete.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Amico kiss

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Amigolove struck

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Stai ca nu stiu in asa de multe limbi laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Înveţi.

| R0R0 a răspuns:

Vor sa arate ca pot mai mult.Nu se gandesc ca fata aia poate sufera din cauza lor.

| Dismally a răspuns:

Probabil isi doresc pe altcineva, cea de acasa este doar asa pana la ceva mai bun.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Posibil si ce spui tu.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Da si este vina fetei. Cat timp accepta astfel de comportamnet inseamna ca nu are nimic impotriva sa fie doar o "roata de rezerva".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......o-relatie/
femelă proastă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simteam nevoia sa o mai spun o data:
femela proasta ce esti
http://www.tpu.ro/......o-relatie/

| ubox7007 a răspuns:

Din nou, traiesti intr-o societate de spete joasa, execrabila. Eu in grupurile mele de interes nu gasesc asa ceva.

| Ciumpi35 a răspuns:

Nu vi se pare că aveți prea multă încredere în noi? Iubire necondiționată? Hah.