| ionutt567 a întrebat:

Mai crede cineva de aici în pământul plat? Eu sincer cred de ceva timp cam 1 an aproape 2

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu exista

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu crezi asta e clar ca nu avem ce discuta

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Și de ce ai crede asta?

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Wut? Tine prostia pentru matale.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru ionutt567):

Si tu crezi ca intreband pe TPU daca mai exista cretini care cred ca Pamantu'-i plat, nu te va-njura nimeni tocmai pentru ca intrebi de semenii tai tolomaci?
Nu crezi c-o sa ti se urce cineva in cap doar pentru ca sustii platitudinea unei fu*king planete, ești imbecil sau ce dracu?
Lasa-ma sa te-ntreb: mai crezi si ca Soarele "orbiteaza" Pamantul? Sau fortele astrale ridica steaua aia nenorocita care pare-a fi un cerc incompetent (nu pentru c-ar fi o SFERĂ (la fel ca si Pamantul), nu nu, "doamne feri" rolling on the floor ) de la vestul patratului asta drag numit Pamant pana la est...
Pai, ce pot sa zic... un fanatic religios nu poate dezminti mizeriile crezute o viata, dar altminteri dobitocii care cred ca Pamantu'-i plat... Patetic laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru ionutt567):

Ce-ai man, ești cazut in cap?!
Pe bune acum... esti cretin sau ce?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu nu
Dar unde ar fi capătul pământului?

Răspuns utilizator avertizat
| CdeMetal a răspuns:

Eu cred ca pamantul are forma de triunghi

| LPCTSTR a răspuns (pentru CdeMetal):

Una mai breaza ca altul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Henrypericolpublic a răspuns:

Ba nn pamantul e rotund, chiar sferic sau elipsoid daca o dam pe din astea.
Cum crezi ca au facut Magellan si altii inconjurul lumii daca era plat, ca doar nu ajungeau la capat si se spawnau in capatul celalalt. Plus pozele facute de sateliti plus calatoriile cu vaporul facute de oameni plus vederea orizontului arata ca pamantul e rotund.
De ce este zi la noi si in Australia e noapte? Pentru ca pamantul e rotund si soarele lumineasa o jumatate si dupa pe cealalta, in functie de miscarea pamantului.
Polul Nord si sud unde e intuneric 6 luni tine de orbita.

| a2n2a a răspuns:

Încearcă sa gândești logic..inf e parerea ta