| anonim_4396 a întrebat:

Mai crezi în ceva?
Mai crezi în oameni?
Mai crezi în bunătate, ospitalitate, iubire, respect nu frică și nici ipocrizie?
Mai crezi în tine?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai crezi în ceva?

Mai crezi în oameni?
Eu nu cred in nimic si in nimeni,eu stiu, stiu ca pot avea increderea in unele persoane care mi au dovedit asta cu fapte.

Mai crezi în bunătate, ospitalitate, iubire, respect nu frică și nici ipocrizie?

Da, stiu ca exista asa ceva bunătate, ospitalitate, iubire, respect

Mai crezi în tine?
Nu, si eu pot gresi, dar incerc sa ma cunosc mai bine

| SilentRain a răspuns:

Da
Nu
Doar 30%
Da

| OldSoul a răspuns:

Cred in toate.

Toate aceste decizii sunt lasate la voia noastra.

Daca vreau sa cred in ceva, e alegerea mea.
Ei bine, eu aleg sa cred in bunatatea oamenilor
Daca din 100 de oameni, unul mi-ar intinde o mana la greu, ei bine, aleg sa cred, deoarece inca mai exista speranta.
Valabil si pentru iubire si respect.
Aici e alegerea ta cu ce fel de persoane ai d-aface, cu ce fel de oameni iti petreci timpul.

Si da, cred in mine, din ce in ce mai mult, pentru ca am persoane aproape care ma sustin, ma sprijina si mai mult, ma apreciaza pentru ceea ce sunt.

| Hammurabi a răspuns:

Aceste lucruri există oricum, nu e nevoie să crezi în ele.
Trebuie doar să trăiești cu ochii deschiși ca să le poți recunoaște atunci când te întâlnești cu ele.

| RainmakerX a răspuns:

Nu cred intr-o fiinta suprema daca la asta vrei sa ajungi.

Cred in puterea noastra (a tuturor) de a schimba ceva. Cred in dualitate. Exista bine si rau in egala masura, as fi tentat chiar sa spun ca exista mai mult bine dar noi nu il vedem. Raul iese mai mult in evidenta.

Nu cred in toti oamenii. Am sperante mari de la ei DAR cert este ca eu cred numai in anumite persoane pe care le aleg. Exista oameni exceptionali si oameni care poarta acest "titlu" la misto.
Nu sunt in stare sa gandeasca, nu sunt in stare sa se uneasca, zi de zi raman inradacinati in convingerile lor... Resursele sunt limitate dar cu inovare si perseverenta s-ar putea schimba multe.

Cred si in frica. Atunci cand celelalte variante nu merg, frica este o modalitate buna de a controla turma. Frica, dezbinare, dezinformare...

Cred in mine si in toti oamenii care incearca sa faca ceva BUN, care nu se multumesc cu o anumita conditie ( de multe ori patetica ) si incearca sa actioneze pentru a ajunge undeva.

Daca tu crezi ca ceva exista atunci EXISTA. Cu cat iti repeti contrariul (ca nu exista) cu atat subconstientul tau o sa-ti dea exemple pentru a-ti arata ca ai dreptate.

Ok, oamenii sunt rai, bunatatea e moarta, ospitalitatea nu exista, baietii vor numai sex si fetele numai bani sau invers, nu imi pasa. Stii ce se va intampla? O sa-ti repeti lucrurile astea de cateva mii de ori pe zi in mod subconstient (chiar daca nu iti dai seama) si o sa ajungi o persoana care nu o sa mai poata observa si acel bine. Dupa cum spuneam, raul iese mai mult in evidenta.

Succes celor care au avut rabdare sa citeasca!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da x10.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

De ce? cum?

| mentholinks a răspuns:

Mai cred in toate cate putin dar nu mai cred in speranta care ar fi cam cea mai importanta. Astept sa se duca naibii totul.

| GoldenZenith a răspuns:

Încerc.
Uneori.
Da, ele există în oameni indiferent de natura lor.
Nu atât cât aș vrea să cred.

| CleanHeart a răspuns:

Mai cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
depinde
nu prea
da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce răspunsuri seci...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce raspunsuri ai vrea la o astfel de intrebare? Daca n-am crede, ne-am muta in padure. Ce rost are sa mai incerci sa traiesti daca lucrurile astea nu mai inseamna nimic pentru tine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce bine zici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Cred in Dumnezeu.Si in mine.
Nu știu.
In frica si ipocrizie? Sigur. Bunătate nu. Iubire da, intr-un fel.
Stiu de ce sunt /nu sunt capabilă.Si acum da, cred in mine.Probabil ca nu suficient.Si mai spun unii ca as fi aroganta sad

| AlMaDi a răspuns:

Da, la toate cele 4 intrebari ale tale.

| anonim_4396 explică (pentru AlMaDi):

Uau