| anonim_4396 a întrebat:

Mai este cineva pe aici ce nu se simte in siguranta la el in oras, sau in general in societate?
Eu dupa cum am spus de mai mult ori, locuiesc momentan la tara.Dar având în vedere că îmi fac casa in oras mai vin si aici cum s-a intamplat de altfel si acum.Problema e ca de cand am venit stau tot într-un scandal si bătăi peste batai.Adica in cartier la mine si in oras peste tot au început să se taie astia de nebuni cu cutitele si sa auzi numai sirene.
Ori unde mergi sunt chefuri sau certuri si bătăi si nu te mai simti in siguranta sa iesi din casa in anumite perioade ale zilei sau nopții.
Se intampla si pe la voi asa sau numai la mine a înnebunit lumea?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Brasov e armonie totala. Sau uk exceptie Londra in rest stai linistita

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Ma bucur, e bine ca mai sunt orase linistite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt zone si zone in toata tara... Daca ai ales un cartier in care stau personaje dubioase ai parte de ce ai descris tu... daca ai ales un cartier linistiti viata isi vede de alea ei

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Aici locuiesc ai mei de peste 26 de ani si nu a fost asa.Acum nu stiu ce s-a intamplat de un timp.
Eu am stat in chirie chiar în centru orasului si dupa ce s-au auzit niște focuri de armă au venit mascatii.Si acolo chiar ca nu ai vazut nimic ne in regula.
După asta, la două trei zile a apărut politia si diicotul la bloc ai dezmembrau masina unuia cap coada.Si e zona buna a orașului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orașul, cartierul?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu ma simt in siguranta...

Cat despre tine, sunt diferite parti, diferite orase, cartiere sau zone rurale unde predomina scandalul, si lumea parca este nebuna. S-a nimeri sa fii acolo.

| Freya1 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si era un oraș si cartier linistit.Dar nu stiu ce si cand s-a intamplat.

| Freya1 a răspuns:

Nebuna e mata ca a fost de acord sa faca un retard ca tine.

| Freya1 a răspuns:

De la tine sa sug ceva e nevoie de câteva luni de cautat cu lupa.

| Freya1 a răspuns:

Vad ca esti foarte interesant de cum imi decurge viata sexuală.Ca sa nu mai spun ca cel mai probabil provi dintr-un incest la ce rata de handicap ai.

| GouDidodino a răspuns:

Muta-te în Honolulu, îți iei și un oki doki cu tine sa mai vorbești cu mama ta din când în când și aia e

| Freya1 a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu inteleg de ce te precipiti asa.
Dacă te deranjează cu ceva adevarul aia e.Iar daca si tu esti genul ce racneste noapte la 2 sau esti "smardoi" ce te cutitesti de nebun ca te dor hemoroizi ar trebui tu sa te muți in honolulu pe o insulă pustie ca nu ai ce sa cauti intre oameni.

| Cheo0S a răspuns:

Eu cred ca in orice zona ai fi si cat de multe certuri si tigarie ar fi pe acolo, cata vreme esti la locul tau, stai in banca ta si iti vezi de treaba, nu o sa aiba nimeni treaba cu tine.

| Freya1 a răspuns (pentru Cheo0S):

Eu stiu asta.Dar sa te trezesti cu noapte in cap si toata seara, cand se lasa întunericul cu urlete, salvări, mascați, poliție ca se injunghie... nu e plăcut.

Răspuns utilizator avertizat