| Xmen22 a întrebat:

Mai esti copil la 22-23 de ani?laughing Simt ca viata trece foarte repede.
Mi-e frica de batranete, parca ieri eram un pustan de 14 ani, n-am realizat nimic in anii astia, daca mor nu ma stie nimeni.

Răspuns Apreciat de Editori
| Uvox a răspuns:

Păi sa privim matematic. 23 este aproape o treime. Treimea în care îți pregătești viitorul, următoarea treime este cea în care il construiești și te bucuri de el, iar ultima este cea în care începe sfârșitul.
Da, viața trece repede și este doar una.
Asta cu nu te stie nimeni nu o prea înțeleg. Dacă tu înțelegi cine esti și cine vrei sa ajungi, restul nu contează.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu esti singurul, mai cunosc ceva persoane care doar la varsta au peste 20 de ani, ca comportament sunt copii de gradinita, nu te-ai maturizat, ai nevoie de dezvoltare personala, parerea mea

| sierra1 a răspuns:

Toată viațe ești copilul părinților tăi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uitandu-ma inapoi, la 22-23 am facut chestii in care se vedea lipsa de experienta in maturitate, deci tot un copil eram.
Si copil ma simt si acum (26), probabil pana nu voi avea copiii mei, ma voi considera in continuare un adolescent.

| Celcestietot a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce m-ai evaluat cu nefolositor?

| Celcestietot a răspuns:

,,Mai esti copil la 22-23 de ani?'' -> Cum sa nu! Nu este ceva rau in a te considera copil. Uite ce spune in Biblie :

,, 14. Când a văzut Isus acest lucru, S-a mâniat şi le-a zis: „Lăsaţi copilaşii să vină la Mine şi nu-i opriţi, căci Împărăţia lui Dumnezeu este a celor ca ei. ''

| Uvox a răspuns (pentru Celcestietot):

Biblia ta spune tampenii. Și tu tot asa.

| Celcestietot a răspuns (pentru Uvox):

Este părerea ta. O zi bună happy!

| Donsavas a răspuns:

Intr o zi, toți murim si e posibil ca rasa umană să moară, deci nu mai are importanta daca suntem cunoscuți sau nu. Tu esti tanar, adolescenta ta s-a încheiat iar copilăria inca de la pubertate. Ai toata viata înainte să faci ce-ti doresti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat ai parintii in viata esti un copil, copilu lor. E mai bine asa se va imparti mai putina mancare la pomana ta