|

Mai pun o intrebare

Ce opinii aveti despre gay?

72 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Nenea, nu europeni creștini, hetero și albi au inventat conceptul de căsătorie, ritualul de căsătorie există la toate culturile, mai apoi un homosexual nu își ia "soție" ci "soț", apropo știi de unde vine cuvântul soț/soție? De la verbul a însoți, se referă că cei doi (cuplu ) se vor însoți întreaga viață, în unele culturi și după, moarte.
Deci familia fără bărbat, sau fără femeie nu există?
Sau o persoană singură care adoptă un copil, doi nu cei 3 formează o familie.

Și că tot vorbim de familie, da ideal ar că copii să aibă ambi părinți, dar uni nu îi au pe ambi, ba chiar sunt copii fără părinți, crescuți prin orfelinate sau pe străzi. În concluzie asta nu e lume ideală, deci e de preferat varianta de-a fi crescut de doi bărbați sau două femei decât să crească într-un orfelinat unde e maltratat, sau să fie homeless.

24 răspunsuri:
| a răspuns:

Susțin ideea ca fiecare e liber sa iubească pe cine vrea și ca nu e dreptul nostru sa interzicem asta.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru whatevernvm):

Punct ochit

| a răspuns:

De la veganism la homosexualitate, nu am nici o parere si asa suntem prea multi, natura stie ce face

| explică (pentru RAY):

Na si tu ..asta mi, a trecut prin cap, si recomand filmul > Barbatul cu camase portocalie
pe mine m-a emotionat f tare, un film sensibil, merita vizionat eu am dat nota 10

| a răspuns:

Natura mai greseste si ea, iar greselile ei sunt de-a dreptul dezgustatoare.
Nu am cum sa inteleg 100% poponarii, din moment ce actul lor sexual nu inseamna nimic, nu "iese" nimic. Daca exista Dumnezeu, ii parea rau ca nu le-a verificat circuitele din creier inainte de a le da drumul pe banda de productie, nu "asa a vrut", si in nici un caz, nu e "un dar de la Dumnezeu". E o greseala, o intamplare nefericita.
Pe unul in scaun cu rotile il consider mai norocos, macar se uita dupa ce trebuie, si gandeste limpede.

| explică (pentru NoTurbinaNoGood):

A soo, pai de ce natura? ca doar gayul asta a fost procreeat de parinti hetero! nu ai dreptate

| a răspuns (pentru iasomie23):

Natura le-a dat handicapul asta, numit homosexualitate. E ceva psihic, nu e alegerea lor.

| a răspuns:

Nici macar una happy

| a răspuns:

Handicapați psihici.

| a răspuns:

Nici una, sunt oameni și ei.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Aceeasi opinie pe care o am despre vegani. Sa fie sanatosi! Ei cu ale lor, eu cu ale mele. Putem oricind bea o bere, merge la un concert, discuta despre cate in luna si in stele, atita vreme cit nu ne apucam sa predicam unuii altora cit de bine e sa maninci iarba/sa fii cu o persoana de acelasi sex.

| a răspuns:

Mi-e scârbă, n-aș arunca cu bolovani în eii dacă se țin de mana... dar dacă incep sa se zabaleasca în fata mea as arunca, hmmm cred ca as proceda la fel și în cazul cuplurilor normale

| explică (pentru SilentRain):

Ai dreptate, nu este etic sa te saruti pe strada, asta tine de educatie, dar eu cred ca sunt atat de indragostiti incat nu se pot abtine,

| a răspuns:

Sunt oameniwinking
Personal n-am nimic cu cei cu alte preferințe, este treaba fiecăruia cum dorește să-și trăiască viața și cu cine.
Însă aici vor veni homofobi... și știi ce văd homofobii?
Ei bine ei văd numai partea aia roză, adică ăia cu accent de fată sau băiat pizdificat. Well nope, nu toți sunt la fel și știu asta pentru că am un prieten gay.
Unii sunt mai retrași și sunt de treabă, alții își exprimă pizdificarea care este, într-adevăr, enervantă și cringe.

| explică (pentru CookieDog):

Hahah doamnee ce tare

| a răspuns (pentru CookieDog):

Da pă aia chiar nu îi înțeleg.

| a răspuns:

Așa ceva se dovedește cu timpul, nu te naști cu așa ceva, iar cine spune asta cum că te naști așa, nu are nicio treabă cu realitatea. Daca ești gay, lesbi etc, stai acolo frumos și taci, nu mai incerca sa creezi propaganda că mai rău creezi conflicte.

| a răspuns:

E ca si acum ai avea un prieten apropiat dar de fapt e o relatie gay. N-am nimic cu oameni care sunt gay dar ii felicit.

| a răspuns:

Mi-e indiferent

| a răspuns:

Plato e pericol social, ar trebui să i se retragă toate drepturile și să fie trimis în pădure.

| a răspuns:

Plato a zis la alta întrebare a zis că dacă copila lui face sex înainte de 18 ani nu o mai consideră fii-sa. Nu mai e om. Asta e trauma, nu sa ai doi părinți IUBITORI de același sex rolling on the floor.

| explică (pentru Dalmore1996):

O sa caut sa citesc, ma faci curioasa

| a răspuns:

Plato cunoaște 90% din populația țării, i-auzi laughing.

| explică (pentru Dalmore1996):

Hahaaaa

| a răspuns:

Plato, să-mi dai o bere peste vreo 10 ani, te trec pe carnețel.

| a răspuns:

Ii sustin si as vota pentru drepturi egale (casatorie, adopție etc)

| explică (pentru Justme1997):

Bravo fata! ai dreptate, si ei sunt oameni la fel ca noi, facuti din parinti hetero

Cool

| a răspuns:

Daca Dumnezeu exista si nu ar fi vrut sa existe oameni gay, de ce a pus punctul G in anusul bărbaților? laughing

Lollll ce tare! nu ma gandeam la asa ceva

| a răspuns (pentru Justme1997):

Exact acu spuneam că frenul pretputului are o linie trasată până în anus.

| a răspuns:

Nu am nimic cu ei, nu ma bag, nu ii sustin dar nici nu ii urasc, nu e treaba mea

| explică (pentru LEG24rot):

Agree

| a răspuns:

Sincer nu imi pasa ce fac, atata timp cat nu atrag atentia asupra lor, e treaba lor personala, numai sa nu ajunga ca homosexualii din Polonia unde au iesit in strada si au facut parada despre cat de mandrii sunt ei ca sunt homosexuali, daca esti homosexual, fi homosexual pentru tine, nu te da in spectacol ca sa ne arati cat de mandru esti tu, eu unul sunt de parere ca prea multa libertate strica, pot sa se casatoreasca daca doresc, insa sa adopte copii, sunt total impotriva acestui lucru.

| a răspuns:

Sunt scarbosi.

| a răspuns:

Cumva le scapă oamenilor răspunsul la întrebarea "Cum ajunge o persoană să fie așa? ", e ceva magic la mijloc, își dau cu părerea despre ceva de care nu au NICIO idee.
Mai sunt aia care pur și simplu adoră și li se scoală când văd două tipe care se ling dar dacă văd bărbați brusc au o problemă cu asta.
Când interesele lor sunt satisfăcute nu au o problemă, dar când ceea ce fac alții nu le mai servește cu nimic lor apare o problemă.
Nu știu nici eu cauza și nici medicii, sunt anumite detalii dar nimic concret, cum e și în cazul schizofreniei, o tratează dar nu știe nimeni cum apare cu exactitate ( deși sunt teoreme despre asta ).
Ce părere să am de ceva care are la bază o cauză necunoscută?
De ce să îi judec dacă nu e alegerea lor?
Dacă să zicem e o "boală" de ce nu îi ajută?
Dacă nu e sau nu știm încă ce e de ce îi judecă lumea?
Cam multe întrebări la o întrebare thinking

| explică (pentru Jus7t):

Ai un 10